Новини

Лише кожний шостий заражений на ВІЛ/СНІД українець знає про свою хворобу.

<P>Невтішні результати дослідження, яке провели Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні та представництво Світового банку.
<P>Експерти переконані — епідемія хвороби набирає дедалі більших обертів. І вже до 2014 року кількість ВІЛ-інфікованих в Україні може зрости удвічі.
<P>Щомісяця в Україні виявляють більш ніж тисячу нових випадків захворювання на ВІЛ. Здебільшого українці інфікуються через нестерильні шприци та під час статевих контактів. І хоча молодь каже, що знає усі необхідні засоби захисту від ВІЛ/СНІД, на практиці нерідко ними нехтує.
<P>Помітити у себе захворювання на ВІЛ дуже складно, ще складніше — його лікувати, розповідає Алла Щербинська — директор українського центру боротьби зі СНІДом. Тому фахівець рекомундує не економити на шприцах та презервативах, позаяк стати жертвою небезпечного вірусу може кожен.
<P>Алла Щербинська, Український центр боротьби зі СНІДом, коментує:
<P>— Випадкові статеві контакти, чи молодий хлопець чи дівчина один-два рази на тусовках використали ін’єкційні форми наркотику, то це вже зовсім інша справа. Вони про це могли забути і надати цьому уваги. А інколи досить буває одного випадку, щоб отримати вірус імунодефіциту.
<P>Людина може декілька років не помічати небезпечний вірус. Утім, вчасне виявлення хвороби не тільки зменшить шанси заразитись іншим а й полегшить існування самому хворому.
<P>Тим більше, за законом, обстеження у центрах з перевірки на СНІД мають бути безкоштовні.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса