Статті

Магазин на Жуковського захопили рейдери?

<P>У парадоксальній ситуації опинилися акціонери ЗАТ “Полісся-92”. Продуктовий магазин, який належить їм у Рівному за адресою Жуковського, 39, перепродали з десяток разів.
<P>Днями з представниками виконавчої служби завітав новий власник, який пред’явив постанову суду про необхідність звільнити приміщення.
<P>
<BR>Проблеми розпочалися, коли в 2000 році акціонери (колектив, який складається з продавців) вирішили переоформити документи. Знайшли юриста, який погодився допомогти. Довірившись фахівцю, голова правління ЗАТ «Полісся-92» Ганна ПОЛІЩУК дала йому печатку товариства. Юрист одразу ж цим скористався. Жінка стверджує, що той підробив довіреність, за якою мав право продавати майно, та реалізував магазин від її імені. Акціонери в суді довели, що юрист діяв як шахрай. Втім він знову примудрився продати приміщення магазину.
<P>- У червні 2006 року він подав до Рівненського господарського суду підроблений протокол зборів засновників ЗАТ «Полісся-92», — зазначила пані Поліщук. — І за його допомогою продав магазин.
<P>Новий власник подав позов до суду, щоб за ним визнали право власності.
<P>- Ми знайшли того адвоката, але він не з`являвся на судові засідання, — наголосила голова правління товариства. — Постанову суду про необхідність звільнити приміщення нам прислали вже з виконавчої служби. Цього адвоката розшукали, коли термін подачі апеляції вже минув.
<P>Днями новий власник Сергій БОЛІЩУК навідався у магазин з працівниками виконавчої служби. Акціонери-продавці категорично відмовилися покидати приміщення. Ніна БРОВЧУК, якій належить частина акцій, підкреслила, що магазин без відома акціонерів перепродувався з десяток разів. За її словами, жодного власника ніхто не бачив.
<P>Натомість Сергій Боліщук продемонстрував документи, які підтверджують його право власності на приміщення. Чоловік наголосив, що магазин йому належить законно. Обурення акціонерів пояснює неправомірними діями попередніх власників.
<P>- Суд виніс рішення, яким задовольнив мої вимоги та визнав законним власником приміщення, — підкреслив пан Боліщук. — Адже договір купівлі-продажу цілком законний. Його перевірили нотаріуси банку та засвідчив державний нотаріус.
<P>Акціонери ЗАТ «Полісся-92» здаватися не збираються та шукають адвоката, який захищатиме їхні інтереси в суді. Колектив також планує звернутися в прокуратуру Рівного зі скаргою на рейдерське захоплення магазину, котрий сьогодні орієнтовно коштує понад 400 тисяч гривень.
<P>
<BR>Коментарі
<P>Роман КАШИНЧАР, голова правління Рівненської обласної асоціації підприємців:
<P>- Проблему необхідно вирішувати в судовій площині. Втім мені здається, що в акціонерів ЗАТ «Полісся-92» мало шансів відстояти правоту. Асоціація стикалася з випадком, коли один з її членів пропустив термін подачі апеляції. На жаль, вихід тоді так і не знайшли.
<P>
<BR>Микола ТАРАСЮК, голова представництва Державного комітету з питань регуляторної політики підприємництва в Рівненській області:
<P>- Представникам товариства необхідно знайти юриста, який не водитиме їх за ніс. Судове рішення може скасувати тільки суд вищої інстанції.
<P>
<BR>Андрій БАКУН, адвокат:
<P>- У цій справі вчинено дуже багато зловживань. Якби прокуратура нормально працювала, то порушила б кілька кримінальних справ.
<P>Акціонерам необхідно відвойовувати приміщення магазину. Щоб довести правоту колективу, юристу може знадобитися рік чи навіть два. Радив би акціонерам товариства з колективною скаргою звернутися до прокуратури та особисто прийти на прийом до прокурора Рівного.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса