Статті

Майор Василенко: “В армії всі рівні”

<P>Напередодні кожної, цьогоріч вже 16-ї річниці Збройних сил України, традиційно військовослужбовці майже для тисячі учнів загальноосвітніх шкіл та ПТУ міста провели екскурсію по окремому розвідувальному батальйону 13 армійського корпусу.
<P>Заступник командира з гуманітарних питань окремого розвідувального батальйону 13 армійського корпусу майор Олександр Василенко розповідає, що постійно збільшують кількість солдатів контрактної служби.
<P>— Нині мінімальна зарплата становить 860 гривень. Та з часом вона зростає. А солдат строкової служби отримує 51 гривню, але він знаходиться на повному державному забезпеченні, — каже пан Олександр. — Проте з наступного року ця сума збільшиться втричі. Тобто орієнтовно 150 гривень, та й для інших військовослужбовців теж обіцяють підвищення оплати праці.
<P>Майор Василенко попереджає, що служба у розвідувальному батальйоні складна.
<P>— Роботу не міняв би ніколи, службу люблю, для мене це важливо, — зазначає військовий.
<P>Не змінила б свою роботу і старший солдат 22-річна Валентина Хмарук із Млинівського району. Про армію дізналася від свого брата. Саме його розповіді про армійські будні сподобались дівчині й вона вирішила служити. Хоча у дитинстві мріяла стати вчителькою.
<P>— Він стільки хорошого розповідав про службу, що і я вже півтора року служу. До того працювала на цивільній посаді у військовій частині, — каже Валентина. — Спочатку було складно звикнути до ритму військового життя, але я з цим справилася. Не жалкую про свій вибір, мені дуже тут подобається.
<P>Тим часом на плацу військові тренуються до параду на честь 16-річчя Збройних сил України. А ми прямуємо до казарми, де живуть солдати строкової служби. У приміщенні все так, як показують у фільмах про армійське життя: довкола чистота та порядок. Хлопці встають о шостій ранку, зарядка, ранковий огляд, сніданок, до 15 години заняття, самопідготовка, чищення зброї, потім вечеря, а після 19-ї — вільний час.
<P>— В армії всі рівні, — каже майор. — Для прикладу, був такий солдат, який одного разу під час обіду плакав, коли їв хліб з маслом. Коли ж запитали, чому він плаче, той пояснив, що з багатодітної сім’ї, де грошей тільки на хліб вистачало. А є й такі, у кого грошей не бракувало. Та у нас не важливо, який у тебе соціальний статус, тут найкраще проявляються людські якості й характер.
<P>Хлопці та дівчата, які завітали на екскурсію, із цікавістю сприймали на умови життя солдатів та слухали розповідь.
<P>Так, студент ВПУ №1 Віталій Потопчук після закінчення навчання планує піти служити за контрактом.
<P>— У мене родичі військові, знаю, що таке армія, мене це приваблює, — наголошує хлопець.
<P>Та й студентка ВПУ №1 Юлія Веремій у майбутньому теж хоче носити військову форму. Каже, що їй подобається військове життя.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса