Коментарі

Матчук шантажує Данильчука

<P>Головам рівненських ОДА Віктору Матчуку та облради Олександру Данильчуку останнім часом все частіше вдається знайти гострі кути за круглим столом. Так на останній сесії два керманичі області не змогли домовитись щодо обсягів фінансування апарату обласної ради.
<P>Попри те, що Олександр Данильчук переконаний, що ОДА його шантажує, обидва керівники стверджують, що це лише незначний конфлікт професійних інтересів.
<P>
<BR>Заочний конфлікт голови обласної ради Олександра Данильчука та голови обласної державної адміністрації Віктора Матчука останнім часом починає набувати публічних проявів. Причому гострі суперечки у двох чільників краю виникають не через важливі проблеми в економіці області, а у сфері забезпечення діяльності функціонування органів влади. Хвіст образ і конфлікту інтересів двох чиновників та відомств тягнеться ще з 2007 року, коли на грудневій сесії депутати обласної ради відмовилися передати в управління ОДА ОКП “Автобаза”. Тепер же конфлікт виник навколо коштів на утримання апарату обласної ради (“Рівненська газета” №4 (620) від 16 січня 2008 року). Відповідно до запиту керівництва ради на утримання апарату потрібно майже 5 мільйонів гривень, проте відповідно до постанови Кабінету Міністрів обласна державна адміністрація заклала в проект лише 3,5 мільйона.
<P>
<P>Все й одразу
<P>Спробував привести фінансування апарату у відповідність на сесії голова облради Олександр Данильчук. Проте ці намагання напоролись на опір Віктора Матчука. І тут Олександр Юрійович не стримався:
<P>— Я не розумію, та що ж це за шантаж такий? Коли я був у відпустці, то ОДА фактично шантажувала працівників апарату ради. Мовляв, ви не хочете передати нам “Автобазу”, то ми не дамо вам грошей. Обласна рада має сама визначати, скільки коштів витрачати на своє утримування. Ми торік у бюджет заклали стільки коштів, скільки нам потрібно. Давайте зробимо так і цього разу. Інакше мені доведеться завтра же звільнити охорону нашого приміщення. Я навіть відмовляюся від коштів на придбання квартири для мене.
<P>На захист позицій Віктора Матчука виступив перший заступник голови ОДА та депутат облради Юрій Благодир, який зауважив, що адміністрація не самовільно зменшила суму видатків, а діяла за розрахунками Кабміну:
<P>— В обласний бюджет, як і в державний, ще неодноразово будуть вноситися зміни, тому апарат ради може провести всі необхідні розрахунки та обґрунтування та подати їх на розгляд уряду. Тоді він зможе погодити збільшення витрат. Це без проблем можна буде зробити вже у лютому.
<P>Врешті-решт, слушну пропозицію, яку підтримала своїми голосами більшість депутатів, вніс екс-голова облради Роман Василишин:
<P>— Просто двом керівникам області потрібно сісти й домовитися. От і все. Якщо хочете, у цих переговорах можу бути третім. Давайте зараз не будемо зациклюватися на цій проблемі. Зараз затвердимо суму, подану обласною держадміністрацією. А окремим пунктом запишемо: відкоригувати під час змін до обласного бюджету видатки на утримання апарату обласної ради відповідно до потреби. Тим часом видатки на фінансування обласної ради проводити повністю.
<P>
<P>Нічого особистого
<P>Таким чином конфлікт двох керівників області вдалося залагодити. Принаймні на деякий час… До наступного прецеденту… На запитання ж кореспондента “ГАЗЕТИ”, чи не є конфлікт особистим протистоянням двох політиків, голова обласної ради Олександр Данильчук зауважив:
<P>— Ні в якому разі! Ми з Віктором Йосиповичем сперечаємося тільки в професійному плані. Просто у нас відповідно до посад різні погляди на деякі проблеми області. Так зокрема трапилося і сьогодні. Якщо ж під час внесення змін до бюджету фінансування апарату ради не буде доведено до потрібного рівня, то вже наступного дня адмінприміщення ради та адміністрації залишиться без охорони.
<P>Не вбачає у перепалках особистого конфлікту і голова ОДА Віктор Матчук:
<P>— Ми до обрання Олександра Юрійовича головою ради взагалі не були знайомі. То звідки можуть взятися образи? Ми з ним у нормальних стосунках. Просто посадові обов’язки кожного зобов’язують відстоювати інтереси своєї служби.
<P>Така от, як кажуть французи, “селяві”, себто політика: звинувачувати одне одного в шантажі привселюдно, і приязно посміхатися у вічі. Хоча, зважаючи на шлейф професійних конфліктів між двома керівниками, публічні прояви яких трапляються майже щомісяця, навряд чи ця війна слів стане останньою. Якщо, звісно, пан Матчук благополучно не поповнить ряди Верховної Ради. І те, що голова ОДА вже фактично однією ногою в тому депутатстві, Олександр Данильчук позитивно сприймав ще в листопаді. Навіть люб’язно вирішив допомогти пану Матчуку з наступником — особисто завіз Юлії Тимошенко документи на призначення до стерна області однопартійця Станіслава Савінського. Принаймні так він заявляв на одній з прес-конференцій. Проте Віктор Матчук не здається і відповідає по-джентльменськи непорушною позицією у принципових питаннях.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса