Новини

Матчук зрозумів, який клімат у інвестицій

<P>Днями голова облдержадміністрації Віктор Матчук поділився з журналістами результатами свого робочого візиту у Словаччину. Там керівник області вів переговори стосовно залучення іноземних інвестицій у Рівненську область.
<P>Віктор Матчук розповів, що Словаччина є найменш розвиненою частиною колишньої Чехословацької республіки і взагалі серед постсоціалістичних країн. Ця країна в два з половиною рази більша, ніж Рівненська область, у 10 разів менша за кількістю населення, ніж Україна, а внутрішній національний продукт становить 60 відсотків від внутрішнього національного продукту України.
<P>— Там не було промисловості, інфраструктури, немає газу, нафти, руди, проте сьогодні Словаччина є членом Євросоюзу. Наступного року країна з п’ятимільйонним населенням випускатиме один мільйон автомобілів. Це найбільший показник із розрахунку на одиницю населення — справжній європейський Детройт, — із захопленням розповідає керівник області. — Це марки “Фольксваген”, “Порш”, “Сітроен”, “Хюндай”. Нам було цікаво зрозуміти, як на рівному місці — у полі — без інфраструктури, доріг вдалося залучити інвесторів. Це і було основною метою поїздки до Словаччини — зрозуміти механізм їх залучення. Його основою є сприятливий інвестиційний клімат. Він включає у себе: спрощені податки, нижчі, ніж у сусідніх країнах, відсутність бюрократичної тяганини у відведенні землі, й основне — відшкодування державою половини суми інвестицій. Такого не робить ніхто. Сьогодні Словаччина залучає інвестиції лише у Закарпатську область і керівник Рівненщини пропонував розширити кордони інвестицій.
<P>— Ми ж їмо, п’ємо те ж саме, що і на Закарпатті, — жартував пан Матчук. — Тому я запросив словаків до нас.
<P><STRONG>Олена ТОЛОЧИК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса