Статті

Міська влада безсила перед автоматом?

<P>Появу перших гральних автоматів у Рівному міська влада розцінювала як нове вагоме джерело наповнення місцевого бюджету, тепер же навіть чиновники не знають, як боротися з «однорукими бандитами», які заполонили місто.
<P>Кількість бажаючих зіграти сам на сам зі своїм «везінням» серед рівнян постійно збільшується, як і зростає кількість гральних автоматів. Однак ні проконтролювати, ні вплинути на діяльність закладів у власному місті влада міста не може.
<P>— Понад два роки Рівненська міськрада звертається з листами до Міністерства фінансів України та до державного комітету з питань регуляторної політики з пропозиціями, як владнати питання, коли одна ліцензія має означати лише одну точку підприємницької діяльності, а не так, як зараз — власник отримує одну ліцензію і розміщує необмежену кількість автоматів, — каже начальник міської служби у справах дітей Андрій Міщеня, — гральні автомати зараз розміщують навіть в житлових будинках, що є неприпустимо. Роблять це просто: в житловому будинку викупляють квартири під якусь іншу діяльність, потім перепрофільовують й облаштовують там заклад гральних автоматів. Виходить, усе в межах закону, і ми нічого не можемо вдіяти. Маємо лише одну відповідь з Державного комітету підприємництва, який написав: «Так, ви нічого не можете зробити». Також ми приймали рішення про заборону перебування неповнолітніх у розважальних закладах після 21-ї години, але сьогодні у нас немає реальних важелів, аби притягнути власників до відповідальності за порушення цієї норми.
<P>Проблема грального бізнесу, як наголосив віце-прем’єр міністр з гуманітарних питань Іван Васюник під час перебування у Рівному, стосується усіх областей України:
<P>— «Гральну» хворобу вилікувати так само важко, як наркоманію, — зауважив віце-прем’єр. — Я не поділяю думки, що якщо передати повноваження регулювати ці питання місцевій владі, то проблема буде вирішена. Єдиний вихід у тому, що держава має прийняти закон і його виконувати.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса