Новини

Молодь виступає проти російськомовних журналів.

<P>Новітні форми політизованого протесту випробовує рівненська молодь. Одна з таких — так званий флеш-моб. Його суть полягає у тому, що у визначений час і місце збираються люди з якоюсь метою.
<P>За ідею нестандартного привернення уваги громадськості до засилля російськомовних глянцевих журналів в Україні взявся Сашко Положинський з гурту “Тартак”. Уперше акція з антиросійською спрямованістю пройшла у Києві на сходах Українського дому.
<P>Рівненська молодь зібралася у середу на майдані Незалежності біля пам’ятника Шевченку. Перед постаментом — завчасно намальована крейдою мапа України на бруківці. Туди ж кидали глянцеві журнали: “Натали”, “Добрые советы” тощо. Десятки гламурних журналів російською мовою лежали у рамках контурів нашої держави. Перехожі підходили до гурту молоді і жваво цікавилися дійством. Хтось із рівнян підтримував українізацію глянцевих видань, а комусь, як-от російськомовному чоловіку років за 40, що завзято захищав право на існування мови північно-східного сусіда, не дуже. Пропозицію перейти на українську рівненський росіянин проігнорував.
<P>За словами організатора акції Романа Мартина, мета — привернути увагу громадськості до відсутності україномовних глянцевих журналів.
<P>За підсумками флеш-мобів у різних містах відзнімуть фільм, який транслюватиметься по ТБ.
<P><STRONG>Степан МОЛЧАН</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса