Новини

На автозаправній станції знайшли гробницю.

<P>Історики запевняють, що віднайдені речі — рідкість не лише для України, а й для всієї Європи.
<P>Під час будівництва автозаправної станції поблизу Дубна будівельники натрапили на ритуальне поховання, датоване другим століттям до нашої ери. Сенсацією археологи вважають глиняний глечик конусоподібної форми, котрий зовсім випадково розгледіли серед кучугур наритої екскаватором на місці будівництва землі. Попри те, що роботи із будівництва заправки не зупиняли, усе ж хтось із робітників цілком слушно вирішив повідомити про знайдену річ працівників Дубенського державного історико-культурного заповідника. Цілком імовірно, насторожило те, що знайдений предмет лежав поруч із фрагментом кістки черепа, кістяною заколкою, кількома намистинами та старовинними мідними сережками.
<P>Уже наступного дня у село Привільне Дубенського району виїхала група науковців Рівненської археологічної служби. Припущення підтвердились.
<P>Директор заповідника Петро Смолін розповідає, що знайдені речі відправили у Київський інститут археології для проведення усіх необхідних досліджень. Лише за місяць, отримавши відповідь зі столиці, місцеві науковці заговорили про вік знахідок — чотири тисячі років.
<P>Петро Смолін розповідає, що це не перша знахідка на Дубенщині, котра має подібну цінність. У 1968-му році під час археологічної експедиції доктором історичних наук Ігорем Свєшніковим поблизу села Івання Дубенського району було знайдено давнє поховання та, зокрема, бурштиновий амулет епохи бронзи, котрому близько півтори тисячі років.
<P>— Цей амулет — справжня гордість та здобутком не лише для музею Дубна, але для вітчизняної історичної спадщини, — каже директор заповідника Петро Смолін.
<P>Знайдені речі свідчать про те, що на території Дубенщини колись знаходились давні історичні поселення з високим рівнем розвитку та культури.
<P>Дубенські науковці мають надію, що незабаром компанію старовинному амулету складе глиняний горщик та інші знахідки, котрими зможуть милуватися дубенчани та гості міста.
<P><STRONG>Інна МОСКАЛЬЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса