Новини

На базі Клеванського замку на Рівненщині створять туристично-готельний комплекс

<P> Голова Рівненської ОДА підписав розпорядження про передачу Клеванського замку, який нині знаходиться у занедбаному стані, у володіння фірмі «Інвестжитлобуд» для створення туристично-готельного комплексу. Про це повідомив на прес-конференції заступник голови РОДА Олег Ковальчук.
<P> Як повідомив Олег Ковальчук, лише для проведення робіт зі збереження замку необхідно 10 млн. грн. А для відбудови історичного вигляду Клеванського замку знадобиться близько 20-40 млн. доларів. За словами Олега Ковальчука, передача у володіння бажаючим фірмам замків Рівненщини є одним з виходів зі скрутного становища, адже усі вони знаходяться у занедбаному стані й коштів для реконструкції й відбудови історичних пам’яток немає як у Державному, так і в обласному бюджеті. Причому, заступник голови ОДА повідомив, що усі бажаючі фірми та підприємства не тільки з Рівненщини можуть звернутися з пропозицією відтворити пам’ятники архітектури, створивши на їх базі туристичні комплекси.
<P> За словами виконувача обов’язків начальника головного управління архітектури Євгена Береговича, нині документи розглядає державна служба охорони культурної спадщини, після чого буде виготовлено угоду де конкретно вказуватиметься, які саме реставраційні роботи проводитиме фірма «Інвестжитлобуд».
<P> У 80-90-х роках 1,7 млн. грн. виділено з Державного бюджету й частково була відремонтована покрівля. Однак нині замок знаходиться в аварійному стані. Усього, на Рівненщині під охороною держави знаходиться 8 замків. Незабаром планується випустити інвестиційний паспорт Рівненської області, куди ввійдуть усі архітектурні пам’ятники.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса