Новини

На Хмельницькій АЕС закінчила свою роботу місія OSART

<P>Через вісімнадцять місяців після проведення перевірки буде здійснено повторний візит — так звана постмісія. Хмельницька АЕС повинна продемонструвати результати поліпшення стану діяльності на підставі звіту OSART.
<P>Відбулось заключне засідання за результатами роботи місії OSART, яка працювала на ХАЕС з 26.10 2007 на запрошення Уряду України. Група експертів, скликана Міжнародним Агент-ством по Атомній Енергії (МАГАТЕ) у Відні впродовж трьох тижнів здійснювала перевірку експлуатаційної безпеки ХАЕС.
<P>Експерти OSART — представники МАГАТЕ — професійні інспектори та колеги з атомних електростанцій Чехії, Німеччини, Канади, Бельгії, Китаю, Словакії, Росії, Іспанії, Франції, Нідерландів, США та Ірану. Керівник команди OSART Домінік Дюбуа подякував за запрошення здійснити перевірку роботи ХАЕС. Це є свідченням відкритості, пріоритетності питань безпеки роботи АЕС. Як наголосив Домінік Дюбуа, мета інспекції МАГАТЕ — не критикувати, а допомогти об’єктивно оцінити досвід експлуатації ХАЕС відповідно до європейських стандартів, знайти позитивні практики і поділитись з іншими АЕС, визначити напрямки, які потребують вдосконалення.
<P>Команда OSART розглянула відповідно до вимог «Керівництва по прове-денню OSART» дев`ять спеціалізованих напрямків діяльності станції, дала рекомендації з підвищення безпеки а також, надала пропозиції щодо оптимізації безпеки та поліпшення експлуатаційних характеристик Крім цього, команда розглянула приклади позитивної практики, якою можна обмінюватися на міжнародному рівні. Були перевірені наші мета, завдання, результати виконання робіт з підвищення безпеки, проведений аналіз безпеки і результатів робіт, інструкції та інша експлуатаційна документація, стан устаткування, систем і робочих місць. Члени команди звернули пильну увагу на організаційний процес, методику підбору персоналу та підвищення його кваліфікації.
<P>Команда OSART досліджувала наступні напрямки діяльності ХАЕС: Керівництво, організація, адміністрація; Навчання й атестація; Експлуатація; Технічне обслуговування та ремонт; Радіаційний захист; Хімія; Готовність на випадок аварії; Використання досвіду експлуатації АЕС.
<P>За всіма напрямками перевірки команда OSART сформувала думку про те, як ХАЕС виконує вимоги ядерної безпеки. Виходячи з того, наскільки колектив станції та кожний працівник окремо вважають безпеку вищим пріоритетом при виконанні завдань і робіт, був зроблений висновок про ефективність і відповідність світовим стандартам стану культури безпеки в цілому на ХАЕС, про що члени команди OSART доповіли на заключному засіданні.
<P>Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко подякував команді інспекторів OSART за плідну працю, ретельне вивчення і проведений аналіз експлуатаційної безпеки Хмельницької АЕС, зазначивши , що трудовий колектив атомної станції приступає до реалізації висловлених рекомендацій і пропозицій, а також впровадження кращих світових практик в діяльність ХАЕС. «Ми з оптимізмом дивимось в майбутнє. Отримані знання дозволять нам вдосконалити експлуатаційну безпеку. Ми чекаємо на постмісію OSART, щоб закріпити позитив. Висновки інспекції МАГАТЕ дають позитивний імпульс подальшому вдосконаленню і розвитку АЕС України.
<P>Генеральний інспектор ДП НАЕК «Енергоатом» Данко Білей дав порівняльну характеристику результатів проведення місії OSART на АЕС України. Заступник голови ДКЯРУ Сергій Божко поділився планами проведення місії OSART на АЕС України в найближчі роки.
<P>На заключне засідання для висвітлення підсумків роботи місії OSART на ХАЕС були запрошені журналісти регіональних ЗМІ.
<P>Керівник команди підготує звіт OSART після перевірки та по-вернення в офіс МАГАТЕ. Це офіційний документ МАГАТЕ. Він буде містити найбільш важливі спостереження та висновки, включаючи рекомендації, пропозиції, приклади позитивної практи-ки й гарних характеристик. Звіт буде надісланий Уряду України. Через 90 днів після надсилання Український Уряд опублікує його.
<P>Про це повідомив інформаційний центр ХАЕС.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса