Статті

“На нашому кордоні хтось навмисно виливає у річку бруд”

<P>Перший день листопада ознаменувався важливою подією для тих областей України, територією яких протікає річка Прип’ять. Представники державних адміністрацій та обласних рад Рівненщини, Волині, Житомирщини, Хмельниччини та Київщини скріпили своїми підписами угоду про співпрацю у галузі використання і охорони водних ресурсів басейну річки Прип’ять.
<P>Підписання цієї угоди допоможе досягнути безпечного для здоров’я людей екологічного стану і доброї якості води та дасть можливість розробити і впровадити систему транскордонного гідрохімічного моніторингу в басейні, узгодити методи і підходи у визначенні якості води, а також розробити та впровадити ряд заходів, спрямованих на недопущення потрапляння у річку забруднюючих речовин.
<P>Керівник проекту “Управління транскордонними басейнами річок: друга фаза, Прип’ять” Стівен Парсонс був приємно здивований такою активністю облаcних керівників:
<P>— Я вражений, що місцеві керівники так серйозно поставилися до нашої пропозиції. Це означає, що під час роботи матимемо не одного, а кількох надійних партнерів. Сподіваюся, що саме завдяки спільній діяльності, нам таки вдасться запровадити стандарти Європейського cоюзу в Україні.
<P>Як розповіла експерт проекту Юнона Відєніна, при розробці плану заходів для річки Прип’ять застосовувалися механізми, які вже працюють у Франції.
<P>— У цій країні діє система фінансового стимулювання, — розповіла Юнона Відєніна. — За нею ті, хто забруднює ріки, неекономно використовує воду, платять чималі штрафи, окрім звичайних платежів. А от користувачам, які бережно ставляться до водних ресурсів, виплачуються премії.
<P>Найбільше запитань у представників керівних органів областей викликала саме можливість контролю екологічного стану Прип’яті з білоруської сторони.
<P>— Зараз подібна програма діє й у Білорусі, — відповів на це експерт проекту Кемалій Алієв. — Щоправда, порівнюючи показники забруднення води на території України та Білорусі, складається враження, що на нашому кордоні хтось навмисно виливає у річку бруд. Ми проводимо переговори з білоруською стороною, щоб врегулювати методи керівництва басейном річки.
<P>Загалом програмою передбачається вкладання чималих коштів у кожній з областей-учасників проекту в новітні очисні споруди для річки, а також впровадження заходів для збереження флори та фауни річкового басейну. Щоб контролювати цей процес, керівники областей сформували Басейнову раду, в яку увійшли представники влади, неурядових громадських організацій, громадськості та інші.
<P>Утворення Басейнової ради річки Прип’ять стало першим масштабним об’єднанням різних областей у боротьбі за екологію. Проте вже два роки подібна організація працює з річкою Західний Буг. Саме це, на думку експертів, дало настільки хороші результати.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса