Новини

На полігоні знайшли авіабомби.

<P>Біля знайдених у селі Переросля Дубенського району авіаційних бомб вагою у 100 та 50 кілограмів цілодобово вартував загін військових.
<P>Дубенщина рясно “начинена” усілякою вибухівкою, переконують сапери.
<P>— Найбільша кількість розмінувань у Рівненській області припадає саме на Дубно та Дубенський район. Епіцентром вибухонебезпечних знахідок небезпідставно вважають колишній військовий полігон “Буща”, розташований між селами Смига та Переросля. На місцині, площею у 750 га, кожен квадратний метр таїть небезпеку, — каже начальник відділу надзвичайних ситуацій Дубенського району Микола Боришкевич. — За період із 2003 року на полігоні виявили та знешкодили більш як півсотні потужних військових авіабомб у 100 кілограмів вагою.
<P>Нинішні знахідки, котрі виявив охоронець полігона під час обходу, Миколу Боришкевича не дивують. Каже, що знайдені авіабомби вагою у сто та п’ятдесят кілограмів — лишень мізерна частина.
<P>У зв’язку з тим, що колишній військовий полігон стоїть на балансі Міністерства оборони, вибухонебезпечну знахідку довелося знешкоджувати не місцевим еменесникам, а військовим із Новограда-Волинського. Попри те, що знайдена вибухівка не становила загрози для місцевого населення, усе ж поруч із небезпечною знахідкою протягом кількох діб чергувала варта військових.
<P>Микола Боришкевич зауважує, що знайдені авіабомби не варто відносити до вибухонебезпечних предметів часів ВВВ. Це сучасні військові бомби 70-80-х років випуску. Їх використовували на полігоні під час навчань із бомбометання.
<P>Попри поверхневу зачистку площі полігона військовиками у 2003 році, влада району продовжувала та продовжує нині наполягати на повній його зачистці.
<P>— Для Дубенщини полігон “Буща” — справжня біда, — запевняє начальник відділу надзвичайних ситуацій. — Чи не щороку під час збору металобрухту там гинуть люди. Маємо вже три летальні випадки, — каже Микола Боришкевич. — На полігоні загинули двоє хлопчиків-школярів та один дорослий місцевий житель.
<P>Нині керівництво району не йде назустріч бажанню Міноборони здихатися цього головного болю та запевняє, що полігон перейде на баланс місцевої сільської ради лише після повної зачистки, коштів на яку військовики поки що не мають.
<P><STRONG>Інна МОСКАЛЬЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса