Новини

На пологи — без медичного пакета, але зі страховкою

<P>У Рівненському пологовому будинку №2 відкрилося нове відділення, яке працює на засадах страхової медицини. Медики запевняють: відтепер породіллі матимуть усе необхідне — народжуватимуть у сучасних палатах, а медичні пакети для пологів відійдуть у минуле.
<P>Кольорові меблі, холодильник, телевізор, душова кімната. Так виглядає не номер пансіонату, а звичайна палата для породіль у новому відділенні пологового будинку №2.
<P>Оновилися не лише палати, а й пологові зали. Сучасні спеціальні ліжка, інтер’єр і партнерські пологи. Усе це допоможе жінкам народити здорову дитину, — впевнена головний лікар пологового будинку №2 Ганна Чайка:
<P>— Майже домашня обстановка, присутність близьких людей — усе це дуже допомагає і лікарям, і жінкам.
<P>У новому відділенні — 10 палат, 4 пологові зали. Якщо останні зайняті, умови у палаті дають змогу приймати пологи і там. Брати із собою медичний пакет також не потрібно. Достатньо взяти одяг для себе і немовляти. Адже всі витрати покриває страховий поліс.
<P>— Вартість поліса у нас найнижча в Україні. Він коштує 500 гривень. Це не просто така страховка, ми сюди все врахували. Це і медикаменти, і рідке мило, і паперові рушники, витрати за комунальні послуги. Якщо порахувати, то жінка, яка готується до пологів, приблизно стільки ж і витрачає. До того ж, бувають непередбачувані ситуації. Якщо породіллі потрібно робити кесарів розтин, то всі витрати покриває страхова компанія, — розповідає Ганна Чайка.
<P>Оцінити роботу пологового приїхали і лікарі з Києва. Рік тому вони вчили рівненських акушерів методиці партнерських природних пологів. Цього року навчають і медиків з рівненських жіночих консультацій.
<P>— Ми пройшли по усіх відділеннях — від приймального до післяпологового. Нам приємно бачити, що наші методики прижилися у Рівному, саме у цьому пологовому, і приносять гарні результати. Жінки дуже задоволені. Торік лікарі насторожено сприймали нові методики, а цього року вже знають, що це, побачили результати, тому відкриті до навчання. На цьому тренінгу ми тиждень вчимо не лише веденням пологів, а й вагітності, — каже асистент проекту “Здоров’я матері і дитини” Ольга Бондаренко.
<P>А рівненські медики обіцяють згодом оновити всі відділення пологового будинку. Щоправда, на державну підтримку вони навіть не сподіваються.
<P>Юлія СТАРУШКО

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса