Новини

На Рівненщині у третій день Пасхи вшанували загиблих вояків УПА

<P>10 квітня в урочищі Гурби Здолбунівського району було проведено богослужіння та мітинг-реквієм пам’яті загиблим героїв УПА. Богослужіння вів Митрополит Рівненський і Острозький Євсевій. На святому місці зібралося близько півтори тисячі чоловік із Здолбунівського району, ближніх районів та сіл області, були також представники Тернопільської області. По завершенню панахиди відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь керівники області, науковці, громадсько-політичні діячі, інтелігенція. Рівненську обласну державну адміністрацію на заході представляв перший заступник голови Анатолій Жуковський, — повідомили ЗІКу у прес-службі РОДА.
<P>Історія визвольних змагань для Анатолія Жуковського є доволі особистою, оскільки члени його родини брали безпосередню участь у визвольній боротьбі ОУН-УПА. Зокрема, рідний дядько Всеволод Жуковський брав участь у боях проти власівців та радянських партизанів. В курені «Шавули» (с. Соснове Березнівського району) діяв у якості заступника політреферента, за що і був вивезений на шахти Донбасу. За сприяння Віктора Матчука та Анатолія Жуковського у 2006 році ними профінансовано 3-тє найповніше видання книги «Гурби: квітень 1944 р.». Нещодавно ця книга з’явилася в бібліотеці Конгресу США. А за фактами книги голлівудські кінематографи зніматимуть одиннадцятисерійну кінострічку. У 2006 році відбулося урочисте закладання каменю та розпочато будівництво збірного пантеону Героїв Гурбенського бою поблизу с. Гурби Золбунівського району. В тому ж році, відповідно до розпорядження голови РОДА в урочищі Гурби активістами молодіжного крила «Наша Україна» були проведені пошукові роботи з метою виявлення місць невідомих повстанських поховань. У квітні 2007 року в урочищі Гурби будуть здійснені повномасштабні археологічні та ексгумаційні роботи. А на 17 травня цього ж року заплановане перепоховання 80 вояків ОУН-УПА та відкриття першої черги збірного пантеону Героїв.
<P><STRONG>Довідка ЗІКу.</STRONG>
<P>Майже 35 тисяч добірного війська НКВС, прикордонників, охорони тилу, які також входили у підпорядкування Наркомату внутрішніх справ, намагалися оточити частини УПА-Північ (Військова округа «Богун» під командою Петра Олійника — «Енея») та УПА-Південь, яка щойно розпочала своє формування в Кременецьких лісах під командуванням Василя Кука — «Леміша». Неповних п`ять тисяч бійців, з яких понад півтори тисячі не були озброєними, потрапили в кільце оточення, так званий «гурбенський котел», якого не знала історія партизанської боротьби у Східній Європі. Але повстанці витримали натиск семикратно переважаючого ворога та ціною неймовірних зусиль і втрат передусім серед неозброєних мобілізованих чоловіків зуміли прорвати здавалось «мертве» кільце оточення. До усіх підручників з новітньої української історії ця операція увійшла під назвою «Бущанського прорива». Зібравшись усіма групами, які вирвались з оточення й спаливши у с. Буща кілька танків та знищивши кілька сотень енкаведистів, в районі села Точивик на Острожчині сили були перегруповані. А далі розпочалися знамениті Північний рейд на Полісся та Рейд на Схід частин УПА-Південь та УПА-Північ, які вкрили себе невмирущою славою звитяжців у мало не щоденних боях з НКВС. Операція із знищення Кременецького угруповання УПА. проведена за наказом маршала Г.Жукова, захлинулась.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса