Новини

На Рівненській АЕС працюють над продовженням ресурсу енергоблоків

<P>Програму продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС вперше в Україні буде реалізовано на Рівненській атомній електростанції. Планово-попереджувальні ремонти (ППР), заплановані на 2007 рік, є визначальними в цьому процесі, — розповів начальник відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ ВП “РАЕС” Валерій ШИНКАР.
<P>Перший енергоблок Рівненської АЕС — найстаріший з діючих енергоблоків українських АЕС (введений у експлуатацію у 1980 році), тож саме він і стане першим, на якому продовжать термін експлуатації. Адже плановий ресурс енергоблока завершується у 2010 році. Після цього відповідні роботи виконають і на другому енергоблоці РАЕС (введений в експлуатацію у 1981 році).Нині перший енергоблок РАЕС перебуває на планово-попереджувальному ремонті більше 20 діб, невдовзі в ремонт виведуть і другий енергоблок. Закінчити ППР планують у грудні цього року, повідомили на станції.
<P>— Під час планово-попереджувальних ремонтів-2007 на обох енергоблоках фахівці обстежать стан металу в реакторі, зроблять висновок про можливості продовження терміну роботи. Нині фахівці можуть підтвердити готовність устаткування працювати ще впродовж 15 років. Остаточно термін, на який продовжать строк експлуатації, ще не визначений, — наголошує Валерій Шинкар. Світова атомна енергетика має позитивні приклади продовження термінів експлуатації енергоблоків. Наприклад, у США цю процедуру здійснили на 20 енергоблоках, у Росії — на п’яти. Нині в Україні немає інших потужних енергогенеруючих компаній, які могли б бути альтернативою АЕС за обсягами виробництва енергії, — зазначає Валерій Шинкар. — Тож термін експлуатації енергоблоків продовжуватимуть, а наскільки — вирішуватиметься згодом.
<P>Крім того, значні кошти виділяються нині на підтримання безпечної експлуатації енергоблоків.
<P>n мовою цифр
<P>700 000 000 гривень виділив додатково НАЕК “Енергоатом” на проведення планово-попереджувальних ремонтів на двох енергоблоках Рівненської атомної електростанції та одному Південно-Української АЕС. Такі зміни до фінансового плану підприємства на 2007 рік затвердив Кабінет Міністрів України, повідомив президент “Енергоатома” Андрій ДЕРКАЧ. Додатково виділяються 430 мільйонів гривень на створення резерву урану, виходячи з розрахункової вартості 70,177 долара за кілограм.
<P>Наталія НИРКОВА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса