Статті

На спікері-комуністові можна заробити 300 гривень

<P>Азартних рівнян політика не надто цікавить. Про це “ГАЗЕТА” писала ще напередодні дочасних виборів. Проте з першого жовтня букмекерські контори почали приймати ставки на коаліцію та голову Верховної Ради України. Кореспондент “ГАЗЕТИ” вирішила спробувати підзаробити на створенні демократичної коаліції.
<P>
<BR>Знайти у Рівному букмекерську контору, яка приймала би ставки на політичні баталії, нелегко. В одній сказали, що їхній напрямок — спорт. В іншій працівники зазначили, мовляв, чекати, поки політики розберуться, кому і яку владу віддати, ще довго. Тільки на хокей поставити можна зараз і вже за лічені години отримати або виграш або нічого.
<P>— Ми приймаємо ставки лише на спортивні події, — пояснює касир в одній букмекерській конторі. — А на політику ніколи ставок не приймали — ні до виборів, ні під час, ні після. Можете звернутись у БК “Фаворит”, вони такі приймають.
<P>У “Фавориті” вибір невеликий, проте комбінація, яка саме цікавить, є. Але перш ніж поставити, уточнюю у касира, чи справді зрозуміла формулювання третьої позиції, на яку хотіла поставити.
<P>— Перша команда “БЮТ” + “НУ-НС” — це означає, що коли зіграє ця ставка, то можна буде отримати суму, помножену на коефіцієнт 1,28? — перепитую.
<P>— Так, — каже касир Олена. — От тільки, коли ви зможете забрати виграш — невідомо, адже вам доведеться слідкувати за перипетіями самій.
<P>Пані Олена ще й пояснює, що обмежень у часі, до якого може зіграти ця ставка, немає. Тобто політика — річ непередбачувана. Чи через тиждень дійдуть до створення демократичної коаліції, чи через місяць — невідомо. А от робити ставки можна лише до 14 жовтня.
<P>Уважно вивчаю комбінації, запропоновані букмекерами. Отже, як у великому спорті, пропонують різнобічні варіації парламентської більшості: “БЮТ” + “НУ-НС”, “БЮТ” + “НУ-НС” + “Блок Литвина”, ПР + “НУ-НС”, ПР + “НУ-НС” + “Блок Литвина”. Є з чого вибрати, але хочеться поставити на таку комбінацію, яка зіграла би. Передивляюсь коефіцієнти. Так, якщо зробити ставку, наприклад, 30 гривень на “БЮТ” + “НУ-НС”, коефіцієнт якої найменший, то виграш дорівнюватиме 30 х 1,28 — 38,40 грн. А якщо сподіватись, що парламентську більшість утворять ПР + “НУ-НС” + “Блок Литвина”, (коефіцієнт 4,0) виходить 120 гривень виграшу! Трохи менше припаде, якщо зіграє ставка на ПР + “НУ-НС” — 3,3 х 30 = 99 гривень.
<P>Очевидно, що букмекери, які формують коефіцієнти, мало вірять у ці варіанти, бо вже на комбінацію “БЮТ” + “НУ-НС” + “Блок Литвина” пропонують коефіцієнт лише 1,5, тобто 45 гривень виграшу при умові, що комбінація зіграє.
<P>А от коли ставити, що ті ж комбінації не зіграють, то виграш коливатиметься в рамках 66–34 гривень. Найбільший коефіцієнт у цьому випадку на комбінацію “БЮТ” + “НУ-НС” + “Блок Литвина” — 2,2, а найменший на ПР + “НУ-НС” + “Блок Литвина” — 1,16.
<P>Пропонують у букмекерській конторі поставити і на спікерів парламенту. Коефіцієнти вказують на те, що стати ним найбільше шансів має Володимир Литвин. Якщо так, то 30 х 1,6, а якщо ні, то 30 х 2,00. В’ячеслав Кириленко має трохи менші шанси — тому біля його прізвища стоїть коефіцієнт 2,5, якщо справді пройде і 1,6, якщо — ні. А от комуніст Петро Симоненко, очевидно, не сильно імпонує букмекерам. Коефіцієнт на його перемогу становить 10,0, що принесе при його перемозі аж 300 гривень виграшу! А якщо ж не зіграє ця ставка, то лише 30 гривень 30 копійок…
<P>Аналізуючи всі фактори, вирішую поставити на створення парламентської більшості з “БЮТ” + “НУ-НС”. Одразу ж чую за спиною слова гравця, що при кращому розкладі виграю копійки.
<P>— Але ж сам факт… — виправдовуюсь. — Тепер буде цікавіше спостерігати за перипетіями у верхах.
<P>Касир, не приховуючи подиву, вибиває чек.
<P>— Ви перша людина, яка у мене зробила ставку на політику, — видає пані Олена. — У центральній конторі робили ставки, а от тут (у районі автовокзалу — авт.) — ні.
<P>З думкою про виграш виходжу з контори та спішу, щоб переглянути останні новини про політичну ситуацію в країні.
<P>PS. Розрахунки подані на суму ставки 30 гривень.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса