Коментарі

На яких автомобілях їздить місцева еліта?

<P>Машина — не розкіш, а засіб пересування. Щоправда, за незалежної України автомобіль для пересічного громадянина з середніми доходами лишається мрією. Але VIP-чиновників і депутатів-бізнесменів це не стосується.
<P>Не встиг вщухнути скандал із супердорогим автомобілем сина Президента України Віктора Ющенка, як громадськість дізналася про пристрасть до дорогих автомобілів за державний кошт керівника НАК “Нафтогаз України” Олексія Івченка. Нафтовик без зайвої скромності заявив, що звик купувати найновіші “Мерседеси”. Любов до шику за народні гроші приструнив Віктор Ющенко.
<P>Автомобільний скандал не обминув і наш край. Мова про конфіскований у відставного голови облдержадміністрації Василя Червонія “Фольксваген-Фаетон”. Однак рівень і привід не той. Міліцейський спецпідрозділ “Беркут” з гаража автобази ОДА на вулиці Князя Володимира, 72 забрав чорний легковик “Фольксваген-Фаетон” з “крутим” державним номером 078, яким користувався Василь Червоній.
<P>Новий голова облдержадміністрації Віктор Матчук за відібраним авто “Фольксваген-Фаетон” не сумує. Сам їздить на джипі “Фольксваген-Туарег”. Раніше пересувався на чорному “Ауді”. У перші дні головування не зрадив німецькій машині. Крім престижних іномарок, в автопарку ОДА є “Мерседес” і старенькі радянські “Волги”.
<P>— Зараз їжджу на “Фольксваген-Туарег”. Номерні знаки точно не пригадую. — розповідає голова облдержадміністрації.
<P>Депутат обласної ради з “Нашої України”, колишній керівник Регіональної приймальні Президента України у Рівненській області і нинішній радник голови облдержадміністрації Михайло Бузинарський надає перевагу німецькій суворості. “Нашоукраїнцю” до вподоби темно-синій легковик “Мерседес-Бенц” SE 230 з номерним знаком “ВС 83 00 АЕ”.
<P>За головою облради Олександром Данильчуком закріплений “Мерседес-Бенц” 140 і “Джип Гранд-Черокі”. Його перший заступник Валентин Королюк їздить на приватній машині темно-зеленого кольору “Тойота-Камрі”.
<P>Заступник голови обласної ради з управління комунальною власністю, соціаліст Леонтій Самчук пересувається на сріблястій “Шкоді-Фабіа”:
<P>— Службового авто як у заступника голови облради з комунальних питань у мене немає. Маю доручення на керування цим автомобілем, який не належить мені особисто. До речі, їжджу за власний кошт. Можете перевірити (посміхається).
<P>Між тим, за заступником голови облради закріплена “Деу-Нубіра”. На такій же марці їздять і голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Анатолій Юхименко і заступник керуючого справами облради Галина Муріна. Її начальник, керуючий справами і депутат облради від БЮТ, Валентин Крока пересувається на “Опелі-Астра”.
<P>Як повідомила керівник прес-служби облради Світлана Стельмащук, три “Деу-Нубіри” закупили в 1999 році за головування Данила Корилкевича для керівників облради.
<P>Секретар міської ради, голова міської організації НРУ Юрій Торгун заможний. До обрання за списком “Нашої України” у міськраду, а потім на посаду секретаря займався бізнесом. Керував підприємством ТОВ “Екотерм”, яке виробляє пінопласт для утеплення будівель. “Нашоукраїнець” Юрій Торгун облюбував японський позашляховик — синій “Міцубісі-Паджеро”. Свого “японця” з крутими номерними знаками “777-55” РВ паркує біля нового місця роботи — міськвиконкому. На темному джипі “Мерседес” ML 500 з номерами “555-20 РА” пересувається обласний депутат-“бютівець”, колишній кандидат на посаду мера Рівного, директор ВАТ “Хлібозавод “Рум’янець” Валерій Богуцький.
<P>На сріблястій “Шкоді-Супер Б” — голова Рівненської торгово-промислової палати Микола Ярощук. Номерний знак його авто відповідає статусу машини як у багатьох високопосадовців — “777-60 РА”.
<P>Начальнику обласної міліції Сергію Піддубному теж дісталася срібляста службова машина. Катає його скоріше швидкісний, ніж респектабельний “Фольксваген-Пассат” з оригінальним міліцейським (синім) номерним знаком “1000”. Автомобілю незабаром виповниться два роки, тож у порівнянні з іншими “ВІПовозами”, цю конячку можна характеризувати, як новеньку.
<P>Еліта українського суспільства не пересідає з дорогих авто. Не така українська ментальність. Прикро лише, що на пенсії і соціальні допомоги виділяють мінімум, а на комфорт слуг народу кошти знаходяться.
<P>Міський голова Рівного Віктор Чайка їздить на “Шкоді-Октавії”:
<P>— Подобаються й багато інших, тільки питання стоїть у тому, на скільки нам дозволяє Кабінет Міністрів. У нас обмежена на це сума — до 60 тисяч гривень. І вище 60 тисяч ми не можемо купити автомобіль. Зараз чимало хороших автомобілів: і “Тойоти”, непогані німецькі ”Фольксвагени” і “Шкоди”. Думаю, що наступним буде автомобіль такий же, як і “Шкода”. У мене колись був приватний автомобіль — французький “Сафран”. Середнього класу, потужний, повнометражний автомобіль рівня “БМВ” і “Мерседеса”.
<P>Р.S. При підготовці матеріалу “ГАЗЕТА” скористалася майже винятково офіційними джерелами інформації.
<P><STRONG>Степан МОЛЧАН</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса