Новини

Надслучанський ландшафтний парк матиме свою охорону та екскурсоводів

<P>Березнівщина, наполовину вкрита лісом, — чи не найбагатший в поліському регіоні район на об’єкти природно-заповідного фонду. Крім дендропарку в райцентрі та урочища “Брище”, які мають загальнодержавне значення, окрасою місцевості є ще 23 заповідні території в статусі заказників, ботанічних, гідрологічних, комплексних пам’яток природи.
<P>— Однак фосфорна трагедія на Львівщині ще раз підтвердила хитке сусідування людини і природи, коли жертвою техногенної недбалості разом із довкіллям стаємо і ми з вами, — розповідає головний спеціаліст міжрайонної екологічної служби Державного управління охорони навколишнього середовища Володимир Чуб. — Тому зараз розробляється стратегічний документ Міністерства природи, що визначатиме засади національної екополітики, а також конкретизований Національний план дій з охорони навколишнього середовища. Вслід за колегією Мінприроди і робочою нарадою в нашому обласному держуправлінні керівники і провідні спеціалісти на місцях вивчали проблеми екологічного захисту. Результатом нашої поїздки в Березнівський район стало рішення про винесення в натурі Надслучанського ландшафтного парку, виділення коштів на створення спеціалізованої охорони і екскурсійної служби для обслуговування туристичних маршрутів.
<P>Та в природі все надто тонко взаємопов’язано, щоб зберегти в екологічному здоров’ї один острівець. У Березнівському районі до цього підходять комплексно. Уже контейнеризовано всі непридатні хімічні відходи, що залишились після колишнього складання отрутохімікатів. Вслід за проведеною інвентаризацією водозаборів розпочали таку ж роботу щодо всіх стаціонарних джерел забруднення повітря. Взялися і за підприємства, які досі утилізовували відходи шляхом вивезення, спалення, а то й просто скидання неподалік. Зараз таких підприємств залишилось 20, переважно пилорами. Важче з населенням, яке закидає довкілля побутовими відходами, і давно назріла необхідність побудувати в районі хоча б спрощені установки для переробки синтетики.
<P>Продовжується дослідження унікальних куточків природи з метою надання їм статусу заповідних територій. Крім столичних науковців, які відкрили в районі близько 100 червонокнижких рослин, у цьому беруть активну участь рівненські спеціалісти, зокрема з університету водного господарства і природокористування, викладачі і студенти місцевого лісового коледжу. Останнім часом природно-дослідницькі обстеження були проведені біля сіл Балашівка, Князівка.
<P>Петро ЖЕЛІНСЬКИЙ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса