Статті

Найбільше корупціонерів — у сільських радах

<P>У більшості випадків скарги громадян на корупційні діяння посадових осіб підтверджуються фактами. Але за грати ще ніхто не сів…
<BR>
<P>Як повідомив заступник голови та керівник апарату облдержадміністрації Андрій Лавренчук, проблема корупції для Рівненської області залишається досить актуальною. Недосконалість українських законів дозволяє чиновникам вільно зловживати службовим становищем та почувати себе захищеними від відповідальності.
<P>— На превеликий жаль, в Україні не сформована єдина система посадових окладів для держслужбовців, які б гарантували прозорість, чесність, справедливість і збалансованість оплати праці, — каже пан Лавренчук. — Останнім часом посилилася диспропорція у заробітних платах державних службовців. Якщо кілька років тому на рівні районів заробітна платня спеціаліста та голови місцевої адміністрації відносилась як 2 до 7, то зараз пропорція становить 1 до 5. І це при тому, що керівники райдержадміністрацій і структурних підрозділів ОДА часто вимагають у своїх поданнях такі надбавки, які не відповідають фінансовим можливостям органів влади. Крім того, за цей рік ми отримали багато скарг від громадян області про порушення державними службовцями Закону про державну службу та про боротьбу з корупцією при прийнятті на роботу, звільненні чи проведенні конкурсів. Інформація на 6070% підтверджується. Заходи для боротьби з корупцією явно недостатні. Людей, які були помічені в корупційних діяннях, не звільняють з посад, і це створює враження безкарності державних службовців.
<P>Погоджується з Лавренчуком і прокурор області Олексій Баганець, який причину розвитку корупції бачить у низькій ефективності діяльності правоохоронних органів.
<P>— Сьогодні основними корупціонерами в області є представники сільських та селищних рад, — коментує стан корупції в області головний прокурор. — Причиною є низька ефективність правоохоронних органів. Звичайно, велике значення має і ставлення до цього органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Однак вони матеріалів про сумнівні операції державних службовців за цей період, що я працюю в області, прокуратурі практично не передавали. Ніхто з управління Головдержслужби не сказав, скільки матеріалів про можливу корупцію вони передали до правоохоронних органів. Якось хотів дізнатися в представника управління боротьби з організованою злочинністю, скільки було порушено кримінальних справ щодо корупційних діянь держслужбовців, то він як партизан змовчав — так і не дав відповіді. Варто пам’ятати, що ця проблема спільна для всіх, і вирішувати її треба разом.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса