Статті

Найвпливовіші люди Рівненщини

На ресурсі depo.ua вийшло дослідження про те хто ж насправді керує Україною. Зокрема є там  цікава інформація про Рівне та Рівненську область. Пропонуємо вашій увазі ексклюзивний переклад.

28 квітня з’явився президентський указ про звільнення Віталія Чугуннікова з посади голови Рівненської ОДА. Напередодні радник Чугуннікова, Сергій Мініч оголосив, що його шеф сам подав у відставку, пославшись на новий закон про державну службу, який забороняє керівникам місцевих адміністрацій бути депутатами. Чугунніков вважав за краще залишитися депутатом облради і, за словами Мініча, розраховує працевлаштуватися в президентській адміністрації або в Мінрегіонбуді.

Новим губернатором в той же день, 28 квітня, став Олексій Муляренко – давній друг і партнер Чугуннікова. Вони разом пробивалися в бізнесі і потім разом пішли в політику, розвиваючи на Рівненщині партійні структури «УДАРу». У 2012 р на парламентських виборах Чугунніков отримав 18-е місце в списку «УДАРу» і був обраний народним депутатом. Після революції два партнера разом приєдналися до команди Петра Порошенка, і в грудні 2014 р Чугунніков отримав пост губернатора. Втім, сам він не горів бажанням залишати Київ і лобіював на цю посаду кандидатуру Муляренка, але нагорі вирішили, що Муляренкові ще потрібно набратися політичної досвіду. На місцевих виборах восени 2015 р два партнера очолили списки БПП «солідарність»: Чугунніков – до облради, а Муляренко – в Рівненської міськради, і після виборів Муляренко отримав портфель секретаря міськради. Зараз Чугунніков реалізував своє бажання повернутися до Києва. Але він збереже вплив на ситуацію в області як через Муляренка, якому передав губернаторський пост, так і через своїх людей в апараті ОДА та в районах.

У той же час зміна керівника ОДА дозволила зміцнити свої позиції голові фракції БПП «Солідарність» в облраді Юрію Благодиру. У грудні 2014 року він вважався одним з головних претендентів на губернаторську посаду, але йому завадило його складне політичне минуле. У 2007-2010 рр. він працював першим заступником губернатора за квотою Народної партії Литвина, в 2013-2014 рр. був народним депутатом від Партії регіонів. Проте його навички та зв’язки все ж виявилися затребувані новою владою. В облраді, обраному в жовтні минулого року, він не тільки очолив фракцію «Солідарності», а й отримав дуже вагомий портфель голови комісії з питань бюджету, фінансів та податків. А зараз він привів на посаду заступників нового губернатора Муляренка своїх давніх колег по Народній партії – Світлану Богатирчук-Кривко та Ігоря Тимошенко.

На роль самостійного гравця претендує ще один член фракції «Солідарності» в облраді – Олександр Корнійчук. З листопада 2014 року він керував апаратом ОДА, а з 11 березня 2016 р очолює облраду. Його кандидатуру підтримали 44 з 64 обласних депутатів – фракції «Солідарність», «Батьківщини», «Свободи» та «Конкретних справ» в повному або майже повному складі.

Уже став самостійним центром впливу новий начальник обласного управління Національної поліції Сергій Князєв. Він родом з Білої Церкви, з 2008 р керував карним розшуком в Київській області, в листопаді 2014 був перекинутий в Донецьку область на посаду заступника начальника ГУ МВС, з липня 2015 року очолював закарпатську міліцію, а з 5 квітня 2016 р налагоджує роботу поліції на Рівенщині. Вже 7 квітня він провів прес-конференцію за результатами своєї поїздки в Сарненський район і оголосив, що «незаконне видобування бурштину організоване не без участі правоохоронців». Щоб зруйнувати міліцейський дах бурштинового бізнесу 5 травня Князєв повністю оновив склад своїх заступників, у тому числі начальників слідчого управління, кримінальної та дорожньої поліції.

Розгубив свій попередній вплив  міський голова Рівного Володимир Хомко, який керує містом з 2008 р Він не має власної фракції в міськраді і змушений ділитися своєю владою перш за все з «солідарністю». У неї ж входить і заступник мера Сергій Васильчук, завідувач економікою, торгівлею, соцзахистом і транспортом. Тепер, коли Муляренко став губернатором, мають відбутися вибори нового секретаря міськради, але цілком ймовірно, що «Солідарність» залишить цей пост за собою.

Після зміни губернатора зберіг посаду першого заступника голови ОДА Юрій Приварський, призначений ще в квітні 2014 р. Саме він відповідає за бюджетний процес і за два роки досконально розібрався в фінансових потоках на Рівненщині. «Його досвід нам стане в нагоді», – заявив Муляренко.

На відміну від Приварського, що підкреслює свою аполітичність, завзятим політичним гравцем є нова заступниця губернатора Світлана Богатирчук-Кривко (її чоловік, Михайло Кривко, за часів Януковича був першим заступником голови облради за квотою Народної партії). У 2009-2015 рр. вона керувала облуправлінням Держземагентства, потім очолила регіональне відділення Союзу земле- організаторів України і список партії «Конкретних справ» на виборах до облради, отримала портфель голови комісії облради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села. Зараз партія «Конкретних справ» стала однією з опор обласної влади, а Богатирчук-Кривко на посаді заступника губернатора буде вести освіту, медицину і соціальну сферу.

Серед парламентаріїв, які пов’язані з Рівненщиною, за ступенем своєї впливовості, можна порівняти члена фракції БПП Василя Яніцького та представника «Народного фронту» Вадима Сидорчука та Юрійя Вознюка. Яніцький відомий як власник юридичної фірми «Євротек» та засновник благодійного фонду «Наш край», який і допоміг йому перемогти в 155-му окрузі, що включає північні райони області. Ці райони, як і Сарненський, охоплені «бурштинової лихоманкою». Яніцький прямо говорить, що «правоохоронні органи зрослися з кримінально-бізнесовими структурами», і наполягає на негайній законодавчій легалізації видобутку і реалізації бурштину.

Сидорчук раніше керував обласним «Фронтом змін», після революції очолив облорганізацію НФ і пройшов до парламенту за списком цієї партії. Його соратник Вознюк двічі (в 2012-му і 2014 рр.) виграв вибори в 153-му окрузі, що включає частину м. Рівне, Острог і чотири прилеглих райони. 27 квітня 2016 р головою Рівненської РДА було призначено представника НФ Володимира Пилипчука (в 2012-2014 рр. Він працював помічником-консультантом Вознюка, в 2014-2015 рр., очолював райраду). Також Сидорчук та Вознюк контролюють частину фракції «Солідарності» в облраді. До речі, новий глава облради Корнійчук записаний помічником-консультантом Вознюка (на громадських засадах).

і1

Помітною фігурою в системі влади на Рівненщині є обласний прокурор Анатолій Ковальчук. Він був переведений в Рівне в березні 2015 р з Полтави, де працював заступником обласного прокурора, що для нього стало підвищенням по службі. Від місцевих політиків він незалежний.

До недавнього часу вважалися сильними позиції місцевої «Свободи». Її лідер Олег Осуховскій двічі (в 2012-му і 2014 рр.) вигравав парламентські вибори в 152-му окрузі в Рівному. Тепер він курирує організацію «Свободи» в Рівненській і ще трьох західноукраїнських областях, а його наступник біля керма облорганізації «Свободи» Олексій Бучинський з листопада 2015 року працює заступником голови облради. Але після приходу Муляренка на губернаторський пост, був змушений піти з ОДА протеже Осуховського, Олександр Савчук, який з квітня 2014 року працював заступником губернатора.

Серед районних керівників Рівненщини найвпливовішим вважається глава Сарненської РДА (і член фракції БПП «солідарність» в райраді) Ярослав Яковчук. Така оцінка, звичайно ж, пов’язана з тим, що цей район – епіцентр «бурштинової лихоманки».

Потрапив в рейтинг і член фракції Радикальної партії Олега Ляшка в облраді Володимир Ковальчук. У листопаді 2015 року він був обраний головою облради, але менш ніж через чотири місяці прибраний з цього поста. Зараз його партія де-факто головна опозиційна сила в масштабах області.

Таким чином рейтинг впливу у Рівненському регіоні виглядає так:

dpo

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса