Статті

Національна премія ім. Шевченка: спроба №2

<P>Вдруге поспіль намагатиметься вибороти найвідомішу державну нагороду в галузі культури та мистецтва — Національну премію України ім. Т.Шевченка Рівненський академічний музично-драматичний театр.
<P>Вистава «Берестечко», яка у минулому році була фіналістом конкурсу, але «пролетіла», знову завдяки Острозькій академії опинилася серед 64 цьогорічних номінантів на премію і знову конкуруватиме з виставою Богдана Бенюка та Анатолія Хостікоєва «Про мишей та людей». Проте виконавець ролі Хмельницького у «Берестечку» Володимир Петрів став не єдиним рівненським претендентом на Шевченківську премію — Конгрес українців Холмщини і Підляшшя подав на здобуття премії рівненського журналіста та письменника Віктора Мазаного з книгою «Тінь павука».
<P>У повісті з однойменною назвою (опублікована вперше у 2005 році) головним героєм є одноногий повстанець на псевдо Брова, який після війни переховувався у схроні і виконував посильну роботу — малював листівки та плакати, розмножував їх на примітивному ручному друкарському верстаті. Друга повість — «Погляд сльози» (2003 рік) — розповідає про переселення українців з Холмщини. Як запевняють літературознавці, це перший в українській літературі художній твір, історичним ґрунтом для якого стала депортація українців. Зокрема, лауреат Національної премії ім. Шевченка В’ячеслав Медвідь відзначив: «Тінь павука» — це лірична і водночас динамічна й філософська книга. І також патріотична. Вона увібрала характерні ознаки типажів, яких автор знав з дитинства».
<P>Цікаво, що серед цьогорічних номінантів премії є відомі навіть серед молоді імена. Фронтмена «ВВ» Олега Скрипку висунули на здобуття нагороди як режисера-постановника етнофестивалю «Країна мрій». Вокальний гурт «Піккардійську терцію» — за концертні програми «Антологія. Том І», «Антологія. Том ІІ. Фольк», «З Неба до Землі». А також Національну премію може здобути відома журналістка Юлія Мостова, котра висунута за цикл публіцистичних статей у тижневику <a href=”http://www.zn.kiev.ua” target=”_blank” class=”url”>«Дзеркало тижня»</a>.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса