Коментарі

Навіщо нашим школярам дошка за 19 тисяч?

<P>У більшості шкіл давно є комп’ютери, вони під’єднані до мережі Інтернет. Але прогрес не стоїть на місці: нині освітянські керівники планують ще й обладнати навчальні заклади спеціальними мультимедійними класними дошками.
<P>А як у світі?
<P>У Великобританії мультимедійними дошками оснащено понад 90 відсотків шкіл, у Німеччині — до 70 відсотків. На думку фахівців, ця техніка — надзвичайно продуктивна у класно-урочній організації навчання, а також під час проведення конференцій, презентацій тощо.
<P>— Це робиться відповідно до програми, яка передбачає впровадження нових інформаційних систем, — пояснює заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Катерина Сичик. — Один з пунктів — обладнання навчальних закладів мультимедійними дошками. Коштує одна така дошка 19 тисяч гривень.
<P>Як повідомив начальник організаційно-інспекторського відділу міського управління освіти Андрій Мазур, поки що мультимедійних дошок немає в жодному навчальному закладі Рівного.
<P>— Плануємо, що наприкінці літа вона з’явиться в інформаційно-комп’ютерному центрі природничо-математичному ліцеї “Елітар”, — зазначив Андрій Мазур. — Вона допоможе у роботі вчителям та учням. Це нові тенденції й треба йти в ногу з часом. Для її придбання оголошений всеукраїнський тендер. Потім розглядатимуть пропозиції від фірм, а тоді й визначимо, в кого її купимо.
<P>В.о. директора міського Палацу дітей та молоді (ПДМ) Ганна Троцюк каже, що бачила подібну дошку, коли відвідувала колег у ліцеї в Миколаєві.
<P>— На ній за допомогою спеціального маркера вчитель може писати і малювати, розв’язувати завдання і креслити, — розповідає Ганна Троцюк. — А ще — керувати комп’ютерними навчальними програмами.
<P>За словами Ганни Троцюк, за допомогою технічних засобів все, що вчитель чи учні написали, накреслили чи що їм було показано на такій дошці, може бути зразу ж роздруковане, занесено до бази даних у вигляді окремого файлу, надіслане електронною поштою тощо.
<P>— Якщо учень не був на занятті, то потім він зможе усе це переглянути, — пояснює в.о. директора ПДМ.
<P><STRONG>Оксана МИРОНЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса