Статті

Недосяжне, але гарантоване державою житло.

<P>Молодіжне житлове будівництво і молодіжне житлове кредитування. Саме таке питання у середу розглядали члени Комісії з питань реалізації державної молодіжної політики при Рівненському міськвиконкомі. Перед молоддю доповідав начальник рівненського МЖК Сергій Пандрак (на фото).
<P>Структура надає кредити молодим сім’ям і контролює їх повернення. Перший кредит у Рівному на будівництво житла через фонд МЖК надали у 1999 році для семи сімей.
<P>У 2003 році депутати Рівнеради затвердили програму будівництва житла молодим сім’ям на 2004-2012 роки. Визначилися з місцем забудови — ділянка у районі вулиць Струтинської-Гагаріна, поблизу МЖК. За цей час нерухомість суттєво подорожчала. У 1999 році квадратний метр житла коштував 880 гривень, сьогодні — 2800 і невпинно зростає надалі. Отож видатки на будівництво не встигають за ціновою гонитвою.
<P>— У новобудовах на вулиці Лермонтова у центрі міста ціна сягає п’яти тисяч гривень, — повідомив Сергій Пандрак.
<P>У фонді чіткий порядок відбору позичальників. Раніше пріоритет надавався багатодітним молодим сім’ям, неповним, сім’ям, де подружжя є сиротами. Минулоріч введений комп’ютерний відбір для уникнення хабарництва і корупції у будівельній галузі. Зараз перевага надається молодим ученим.
<P>Рівне у чорний список міст, де за сприяння здирають відповідну таксу, не потрапило. Хоча проблему не приховують.
<P>Як повідомив Сергій Пандрак, за неофіційною інформацією, що “гуляє” в Інтернеті, у Києві та мегаполісах треба викласти від трьох до п’яти тисяч доларів.
<P>Щоб подолати безгрошів’я, Сергій Пандрак пропонує міській владі закласти у бюджеті фінансування — сума у залежності від можливостей. Перший почин зроблено — голова бюджетної комісії міськради Сергій Паладійчук запросив Сергія Пандрака на засідання, аби він виклав свою точку зору депутатам. Якщо аргументи виявляться переконливими, депутати шукатимуть ресурси для будівництва житла молодим сім’ям.
<P>Гарячкувата молодь з комісії у розпал дискусії, що пересипалася жартами, пропонувала різні ідеї: від громадського контролю за чергами на житло до вимоги від рівненської влади закласти у небагатому міському бюджеті на житлове кредитування.
<P>До речі, на обліку для отримання житлового кредиту перебуває 2500 сімей. Цьогоріч коштів вистачить на 24 кредити.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса