Новини

Негода знищила майже половину ріпаку

<P>— Град і дощі мнулого тижня так побили ріпак, що нічого не залишилося, — розповідає заступник начальника головного управління агропромислового розвитку області Микола Петрук. — Цього року було засіяно 19 тисяч гектарів ріпаку. Його сьогодні беруть по 1800 гривень за тонну. Тільки у Гощанському районі 1100 гектарів через зливу пропало. В області щонайменше 40 відсотків врожаю втрачено. Якщо збирали по 35–40 центнерів з гектара, то тепер аби взяли 7–10.
<P>В агрокорпорації “Зоря” Рівненського району за два дні негода винищила майже 400 га ріпаку.
<P>— Наші збитки при середній врожайності 37 центнерів з гектара становлять майже 2,5 мільйона гривень, — бідкається головний економіст господарства Анжела Діденко. — А сорти німецької селекції гібриди Артус і Кронос дають ще більші врожаї. Всього ріпаком засіяли 2,5 тисячі гектарів. Частину посівів застрахували, але негода винищила ріпак на інших площах.
<P>Найбільше через негоду постраждали Березнівський, Володимирецький, Гощанський, Радивилівський райони.
<P>В обласному управлінні агропромислового розвитку підраховують збитки. За попередніми даними, знищено щонайменше 1800 га пшениці, 1400 га жита, 700 га вівса. Звертатимуться до Міністерства агропромполітики за допомогою. Нарікають, що селяни не застрахували посіви.
<P>Землю вкрили зав’язі яблук і груш
<P>Під час затяжної червневої засухи зарічненці благали хоча б невеликого дощику. Бо вже почали засихати, чахнути на очах картопля, буряки, гарбузи, підгоряли посіви озимих і ярих зернових. Але вологи отримали з надлишком: протягом трьох діб безперервних злив зі шквалистим вітром на землю опустилось майже 250 міліметрів опадів, що прирівнюється до трьох місячних норм. Водою наповнились міжряддя картоплі, потонули грядки з овочевими культурами, на лугах попливли покоси незібраного сіна. Зливи і поривчастий вітер немов рогожею приплюснули до землі дозріваючі жита, вітер обтріпував і кидав у грязюку достиглі вишні, звівши нанівець прагнення людей щось підзаробити, продавши урожай. Адже відро вишень коштує на ринках не менше 30 гривень. А ще землю вкрили обдерті буревієм зав’язі яблук і груш, падали потрощені в садках фруктові дерева. Ураган розметав на сіножатях не звезені або не складені копиці сіна, перетворивши їх в гнилу, перемішану з водою рослинну суміш. А ще спостерігалось повсякчасне знеструмлення населених пунктів, перебої з радіо- та телефонним зв’язком. На ранок 7 липня в районі без енергопостачання залишились 15 населених пунктів.
<P>Одним словом, від негоди, з тривалими і невтішними наслідками ліквідації стихійного лиха, потерпає кожен селянський двір. Бо всюди щось пошкоджене — якщо не в полі, то на сіножаті, якщо не зламало дерева — то знесло покрівлю на дахах хат і сараїв. А багатьох дворів усі перелічені біди торкнулись одночасно. Тому й мізкують селяни, як зараз підняти й обмолотити полеглі хліби, витягти з води сіно, куди спустити надлишок води з городів, прибрати повалені дерева та обновити деформовані при їх падінні секції металевих, дерев’яних чи бетонних огорож. Єдине сподівання, аби встановилась сонячна погода.
<P>Віктор ГОМОЛЬ

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса