Статті

Неповнолітні не вбивають, зате п’ють і жебракують.

<P>На 11% знизилася підліткова злочинність на Рівенщині за шість місяців цього року в порівнянні з аналогічним періодом торік. У цьому році не було зафіксовано жодного вбивства, скоєного неповнолітніми, зменшилася серед них кількість розбоїв, крадіжок, вимагань. Втім, насторожує той факт, що зросла кількість випадків вчинення насильства щодо неповнолітніх та доведення їх до стану алкогольного сп’яніння.
<P>В основному рівенські діти потерпають від фізичного насильства у сім’ї, зокрема від рукоприкладства. Через це, як розповів заступник начальника обласного відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх Сергій Глоба, вони часто втікають з дому, а 14-16-річні навіть самостійно звертаються у міліцію. Так, у цьому році було зафіксовано 38 випадків насильства щодо дітей. За фактами побиття працівники міліції відкривають кримінальні справи проти батьків чи опікунів, які підняли на дитину руку, і передають їх до суду, який приймає рішення про позбавлення чи непозбавлення батьківських прав. Досить часто через насильство рівенські діти потрапляють до притулку для неповнолітніх. Так, нещодавно, за словами вихователя-методиста притулку Галини Панасюк, до закладу потрапила 12-річна дівчинка з Дубенщини. Мати її побила так, що дівчинка пішла з дому. Ночувала на горищі. Врешті, прийшовши до школи, сіла на порозі й відмовилася повертатися додому. На щастя, у ситуацію втрутилися вчителі, які допомогли дитині влаштуватися у притулок.
<P>Негативною тенденцією є те, що серед неповнолітніх шириться вживання спиртних напоїв. Так, щорічно працівники затримують близько 120-150 дітей у стані алкогольного сп’яніння. Не останню роль у цьому відіграє реклама і легка доступність пива, інших слабоалкогольних напоїв.
<P>— Я мешкаю поруч зі школою, — говорить п. Глоба. — І не раз бачив, що на перервах школярі випивають, курять.
<P>Долучають неповнолітніх до алкоголю і дорослі. Так, уже в цьому році працівники міліції склали 53 протоколи за продаж спиртних напоїв неповнолітнім. Щоправда, викорінити узагалі такі факти не вдається: штрафи за порушення надто малі — 51-85 грн.
<P>Розводять безпомічно руки міліціонери у боротьбі з жебрацтвом дітей. Адже в основному жебрають діти циган, і їхні батьки таке заняття заохочують. Притягнути батьків до відповідальності, за словами п. Глоби, практично неможливо, оскільки у них часто нема документів, а якщо є, то вони виявляються мешканцями інших областей, а у суд для позбавлення батьківських прав потрібно подавати за місцем проживання. Забрати дітей у них можуть лише на деякий час і помістити до притулку, де термін перебування обмежений трьома місяцями. Без позбавлення батьківських прав відібрати дітей у батьків і влаштувати, приміром, в інтернат законодавство не дозволяє. Тож фактично діти повертаються назад до батьків, які змушують їх жебрати.
<P>Хоч рідко, але досі серед неповнолітніх зустрічаються випадки проституції. На трасі і біля готелів стоять 15-17-річні дівчата. Ідуть вони на панель, говорить п. Глоба, не від тяжкого життя, а через бажання легко отримати великі гроші й не вміючи себе реалізувати по-іншому. Затримавши, їх міліціонери лише штрафують, адже кримінальної відповідальності за проституцію в українському законодавстві не передбачено. Оскільки заробітки малолітніх повій значно вищі за суми штрафів, які доводиться платити, вони знову повертаються на панель.
<P><STRONG>Мирослава ШЕРШЕНЬ.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса