Новини

Нерухома ціна нерухомості

<P>Традиційний передноворічний ажіотаж на ринку нерухомості цьогоріч затримався. Рівняни не поспішають купувати житло за вже сталими, але все одно надто високими цінами.
<P>За словами ріелторів, 2005 рік для рівненського ринку нерухомості став найбільш непередбачуваним і нестабільним. Місяці відносного затишшя змінювалися надзвичайною активністю громадян у купівлі квартир. Вартість житла впродовж року, залежно від попиту, коливалася то в одну, то в іншу сторону на кругленьку суму. І покупці в невдалий період для придбання житла переплачували від однієї до чотирьох тисяч умовних одиниць за квартиру.
<P>— Піком активності стало традиційно спокійне літо, — каже менеджер з нерухомості АН “Челсі” Тетяна В’юн. — Попит сягнув рекордної точки і у два-три рази перевищив пропозицію. Що, зрозуміло, позначилося на вартості житла. Підвищенню ціни сприяла також доступність банківських кредитів та можливість молодіжного кредитування. Як результат — цього року найбільша кількість квартир була придбана за допомогою позик із фінансових установ. Але менше порівняно з іншими роками купували житла заробітчани.
<P>За словами фахівців із нерухомості, рейтинг популярності серед житла — звичайні двокімнатні квартири з косметичним ремонтом. Звичайно, певна категорія рівнян вибирала тільки елітне трикімнатне житло поліпшеного планування, а найменше цікавилися громадяни однокімнатними помешканнями. Останні ж продавалися за надзвичайно високою ціною, а знайти хорошу квартиру було складно через обмеження пропозиції.
<P>Нині ціни дещо знизилися і в залежності від якості та місця розташування квартири квадратний метр житлоплощі коштує 650-750 у.о.
<BR>У свою чергу банківські установи впродовж осені поступово знижували відсоткові ставки. Однак додаткового попиту на житло це не викликало.
<P>— Зараз із видачею кредитів на придбання нерухомості затишшя, хоча відсоткові ставки з літа знизилися на один-два відсотки, — каже головний економіст сектору споживчого кредитування Рівненського РФ ВАТ КБ “Надра” Роман Ребекеша. — Це пояснюється тим, що вартість житла залишається стабільно високою, і бажаючих придбати квартиру чи будинок за такою ціною в кредит небагато.
<BR>Тож, окрім суттєвого подорожчання об’єктів нерухомості, особливих змін на ринку житла не відбулося. А наступний рік уже вноситиме свої корективи.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса