Новини

Ніколаєнко роздав освітянам квартири

<P>Міністр науки і освіти України Станіслав Ніколаєнко, який днями відвідав Рівне, поряд з численними робочими питаннями виконав доволі приємну функцію — вручив ордери на квартири та дипломи викладачам Національного університету водного господарства та природокористування.
<P>З рук міністра ордери отримали лише шість викладачів. Як пояснив ректор НУВГП Василь Гурин, саме їм квартири дісталися безкоштовно. Решта — 30 — сплатили певну частину від вартості. Та, як запевнив пан Гурин, вона не перевищувала 30 відсотків від загальної вартості житла.
<P>Оселяться 36 викладацьких сімей не у новобудові, а у реконструйованому гуртожитку на вулиці Студентській, 8. На реконструкцію першої черги будинку з Державного бюджету виділили 295 тисяч гривень. Ще частину коштів знайшов університет і частково у будівництві дольову участь брали майбутні власники квартир.
<P>— Головною проблемою для освітян залишається житло, — наголосив міністр Станіслав Ніколаєнко. — Тому ми зробимо все можливе, щоб у майбутньому кредитування житла для освітян збільшилося. Вже наступного року для цього передбачено 15 мільйонів гривень. Не менш важлива й реконструкція гуртожитків. На це наступного року спрямуємо ще 25 мільйонів.
<P>Згадав міністр й про недобудований корпус РДГУ на вулиці Остафова. За його словами, вже існує домовленість, за якою міністерство виділить 1,5–2 мільйони на добудову. Таку ж суму треба знайти на місці.
<P>— Зверніться до обласної ради, — порадив пан Ніколаєнко. — Міністерство не може брати на себе всі витрати. Адже ВНЗ готує вчителів не спеціально для мене, а для області як мінімум.
<P>Наголосив пан Ніколаєнко і на нечисельності сільських учителів. Головна проблема в тому, що молоді педагоги не хочуть їхати працювати у сільські школи. Вирішити цю проблему міністерство планує, додатково стимулюючи бажаючих.
<P>— Вже зараз випускники педагогічних закладів, які проявлять бажання працювати в сільській школі, отримуватимуть одразу п’ять мінімальних окладів, — продовжив міністр. — Згодом їм додатково передбачатимуться пільги на житло, відпочинок та інші доплати.
<P>Зважаючи на час приїзду, не оминув Станіслав Ніколаєнко й питання успішності випускників шкіл та вступної кампанії. За його словами, незалежне зовнішнє тестування дало свої результати. Згідно з ними, учні добре володіють українською мовою та історією України (58 та 54 відсотки “перевірених” показали результати високого та середнього рівня). Набагато гірші справи з точними науками, зокрема математикою (33 відсотки). З цим пов’язане й збільшення державного замовлення саме на інженерні спеціальності.
<P>— Абітурієнтам немає чого переживати, — зазначив міністр. — Ми не зменшили державне замовлення. Навпаки — збільшили його. Тепер безкоштовно отримати вищу освіту можуть 58–59 відсотків майбутніх студентів. Щоправда, увагу при перерозподілі акцентуватимемо саме на технічних та інженерних спеціальностях.
<P>Ірина НИЧИПОРУК

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса