Новини

“Нині працювати стало важче”, – голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Іван Чиж

<P>“Нині працювати стало важче, нова влада застосовує такі прийоми, які не дозволяли собі навіть попередні керівники держави”, – повідомив під час прес-конференції в Рівному голова Державного комітету телебачення і радіомовлення, лідер Всеукраїнського об’єднання лівих „Справедливість” Іван Чиж.
“Чого тільки варте звернення від керівництва держави з вимогою звільнити всіх генеральних директорів державних ЗМІ. Було нелегко нейтралізувати його, адже приймаючи рішення про чиєсь звільнення, слід керуватися професійністю людини, а не її попереднім керівником”, – зазначив Іван Чиж.
Він вважає неприпустимим знищення державного телебачення. На думку Івана Чижа, це може загрожувати національній безпеці країни. Водночас він працює над впровадженням в Україні суспільного мовлення, яке має бути вільним від політичних, закордонних маніпуляцій. Переймається розвитком дитячих програм, які останніми роками зазнали глибокого занепаду. Державний комітет також сприяє збільшенню видання в нашій державі україномовних книг.
Він відкидає звинувачення на свою адресу в утисках ЗМІ з боку Держкомтелерадіомовлення за часів попередньої влади. Це підтверджує Наказ Комітету про санкції за використання „темників” під час минулих виборів. Хоча загалом „темники” Іван Чиж оцінює по-різному. Адже початкове значення цього терміну означало „тему дня”, яку влада пропонувала висвітлити ЗМІ. “І це є цілком нормальна світова практика, яка свідчить про відкритість влади, адже законодавство зобов’язує чиновників звітуватися про свою діяльність. Скажімо, у Сполучених Штатах 60% усієї інформації продукується державними органами влади. Зовсім інша річ – темники, які стали „темнотою”, нав’язували журналістам одні питання і забороняли висвітлювати інші. Такі темники порушують українські та світові стандарти свободи слова і саме проти них був підготовлений названий Наказ”, – наголосив Іван Чиж.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса