Коментарі

Обговорення по будівництву на Толстого, перенесли

Вчора у Рівному мали відбутися громадські слухання щодо скандального будівництва на Толстого, 10 поруч із Краєзнавчим музеєм. У виставковій залі Міського будинку культури з цього приводу зібралося стільки людей, що там не було де яблуку впасти. Втім, як виявилося, усі вони зібралися дарма, пише ЧаРівне

1

А все тому, що на обговорення, ініційовані депутатами міської ради та начальником управління культури міста, не прийшли, власне, “винуватці” заходу – представники музею. До слова, і сам начальник управління культури Тарас Максименко це зібрання також проігнорував.

Таким чином, музейники разом із Максименком влаштували бойкот депутату від “Самопомочі” Ігорю Ковальцю, якому, власне, було доручено організувати громадські слухання, як того вимагає Закон, і який також виконуватиме роль модератора заходу. Самого ж Ковальця вони звинувачують у продажності і заангажованості у бік забудовника – компанії “Стоград”.

4

Тарас Максименко напередодні на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”попередив про те, що бойкотуватиме громадські слухання, та пояснив таку свою позицію так:

24 травня відбулося засідання депутатської комісії, яка покликана була провести згідно законодавства ці обговорення. Передувало цьому засіданню декілька засідань комісії – на кожному з яких члени комісіі змінювали правила, за якими мають відбуватися обговорення. І ось остаточний варіант обговорень. Пропозиції управління культури щодо експертів, які мають бути – відхилено. (…) Прийнято рішення залучити 18 чоловік експертів за списком від музею та 18 чоловік за списком від забудовника. Прогнозовано, що обидві сторони за два дні не змінять своїх позицій. Тому результат буде 18 на 18. А вершитимуть долю забудови 7 депутатів, більша половина з яких вже висловлювала свою позицію на користь забудовника під час роботи попередньої комісії. Від забудовника взагалі більшість експертів – це проектанти, задіяні в реалізації приватних будівельних проектів забудовника. Таким чином, легітимність усього, що буде відбуватися завтра у Міському будинку культури, під великим питанням.”, – йшлося у повідомленні Тараса Максименка.

3

Таку ж позицію зайняли і представники Краєзнавчого музею, з боку якого вчора не було нікого. Втім, вони делегували на зібрання рівненського лірника Андрія Ляшука зачитати офіційного листа з позицією музейників у цьому питанні, у якому йдеться:

Ми, працівники Рівненського обласного краєзнавчого музею та представники громадськості м. Рівне, які найбільше зацікавлені в проведенні громадських та експертних слухань з питання будівництва на Толстого, 10, категорично виступаємо проти того формату слухань, які намагається проштовхнути депутатська комісія, що задля цього створена. Вона вирішила з самого початку проводити не громадські слухання, а експертні. Але оскільки не розроблено положення про експертні слухання, наскільки висновки комісії можуть бути легітимними? Адже невідомо, хто може такими експертами виступати. На наш погляд, запропонований формат слухань – по 10 представників від кожної з конфліктуючих сторін плюс сім депутатів новоствореної комісії, є неприйнятний. Зрозуміло, що при прийнятті рішень під час слухань головна роль належатиме депутатській комісії на чолі з І.Ковальцем, якому музей у відкритому листі уже висловлював недовіру, адже ця людина ніколи не приховувала, що вона – на боці будівельника. То як можна розраховувати на об’єктивність І. Ковальця? У даній ситуації не важко спрогнозувати, як проходитиме голосування у запропонованому форматі. Тобто експертні слухання перетворяться в депутатські. Задля того, щоб вони були справді експертними, музей запропонував включити до складу комісії ще восьмеро незалежних експертів. Але ця пропозиція була відхилена. Членами комісії лише збільшено кількість учасників з обох конфліктуючих сторін, самі ж вони залишили за собою право виступати в ролі головних суддів. Комісія призначила так звані експертні слухання на 26 травня, але ніхто із уповноважених представників музею запрошення на них до цього часу не отримав, у тому числі – директор музею, який на даний час знаходиться у відрядженні. З таких причин ми відмовляємося брати участь у добре зрежисованому головою комісії І. Ковальцем дійстві під назвою «експертні слухання». Вимагаємо провести справжні експертні слухання, які мають проходити після розробки та затвердження відповідного положення.

Виступила перед присутніми також і голова РОО Національної Спілки художників України Тетяна Лукашевич, яка була однією із запрошених експертів. Вона повідомила, що прийшла на засідання випадково, а на сам захід її як експерта ніхто не запрошував, хоча мав би.

5

Таким чином, громадські обговорення вчора зайшли у глухий кут, адже проводити їх без однієї з головних сторін конфлікту – неправильно. З такою ж позицією виступила і заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. Вона наголосила, що ці обговорення у будь-якому випадку мають бути легітимними, аби не створювати додаткових причин для конфлікту, який, за її словами, у будь-якому випадку веде у безодню. Чиновниця додала, що вона не має підстав не вірити пані Лукашевич, яка є знаним митцем, а тому запропонувала стороні забудовника перенести громадські обговорення на понеділок, 30 травня. А до того часу Галина Кульчинська взяла на себе перед усіма публічне зобов`язання особисто обдзвонити та запросити на засідання усіх експертів та учасників цих громадських обговорень з боку управління культури та музею. І якщо вони вже і після цього також проігнорують слухання, то тоді вже рішення по будівництву на Толстого, 10 у понеділок прийматимуть без них, бо далі цей конфлікт затягувати вже нікуди.

7

Звісно, ця звістка не на жарт обурила представників компанії “Стоград”, які вважають, що це проблеми музейників – неявка на обговорення, і вони від цього страждати не повинні, адже затратили свій робочий час, аби на них прийти, а саму позицію бойкоту назвали простим затягуванням процесу. Але на пропозицію пані Кульчинської все-таки пристали.

2

Тому громадські обговорення щодо скандального будівництва на вул. Толстого, 10у Рівному відбудуться вже у понеділок, 30 травня, о 15 год. у великій залі Міського будинку культури. Саме тоді усі – і громадськість, і чиновники, і забудовник – планують поставити у цьому питанні довгождану крапку і нарешті вирішити, бути чи не бути 12-поверхівці поруч із Краєзнавчим музеєм.

Марина НАЗАРЧУК

 

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса