Коментарі

Обласну лікарню закриють?

<P>Шість з половиною мільйонів гривень на підготовку до акредитації Рівненської обласної лікарні просить її головний лікар Мирослав Семанів в обласної ради.
<P>Вже два роки Рівненська обласна лікарня працює незаконно — без акредитації Міністерства охорони здоров’я України. Якщо її не пройти найближчим часом, кажуть лікарі-чиновники, стане неможливим надавати будь-які медичні послуги, навіть довідки там виписати не зможуть.
<P>Термін дії останньої акредитації закінчився ще в 2006 році, однак через звільнення головного лікаря Мирослава Семаніва (а саме головний лікар має проводити підготовку до акредитації), цим питанням нікому було перейматися. Тепер же п. Мирослав поновлений судом на посаді. Але хоч і відтягувати цей процес далі не можна, в медзакладі немає передбачених коштів (їх потрібно майже 6 мільйонів гривень), досі не проведено ремонт деяких відділень та не перенесено клінічну лабораторію, яка нині знаходиться в прохідному приміщенні, що не відповідає новим санітарним вимогам.
<P>Начальник обласного управління охорони здоров’я Віктор Ковальов вважає, що і шість мільйонів гривень може не вистачити:
<P>— Якщо там глибше копнути, то може виявитись, що треба й 26 мільйонів, щоб все привести до порядку. Але основне — це те, що заклад без акредитації діяти не може.
<P>На засіданні постійної комісії облради з питань охорони здоров’я у вівторок, де розглядали «лікарняне» питання, було по-справжньому спекотно, а дехто навіть перейшов на «персоналії». Особливо обурилась «запущеним» станом справ голова комісії Віра Кобилянська.
<P>— Я рекомендую голові обласної ради Данильчуку звернути увагу на фаховий рівень підготовки головного лікаря Рівненської обласної лікарні Мирослава Семаніва та перевірити його кваліфікацію. Можливо, він добрий хірург, але він зовсім не має фахової підготовки з управління в галузі охорони здоров’я… І не треба на дзеркало плювати, коли обличчя криве.
<P>— Я десять тисяч операцій провів за своє життя, — роздратовано відповів п. Семанів. — А ви тільки вмієте балакати. Це вас треба перевірити. Вже рік мордуєте всіх. Я руками працюю десятки років, і ви мені не рівня. А винна Рівненська облдержадміністрація — ми надсилали безліч листів з проханням виділити кошт, але нам відмовляли.
<P>Коли ж нарешті й скільки коштів виділять на підготовку до акредитації лікарні, депутати на засіданні комісії так і не вирішили. Тож, ймовірно, суперечка перенесеться до сесійної зали обласної ради.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса