Новини

Одинадцятикласниця народила п’ятимісячного малюка.

<P>У дівчини, котра потрапила до лікарні із підозрою на апендицит, на здивування батьків і самих мефдиків почалися перейми.
<P>Сімнадцятирічну мешканку одного із сіл Дубенщини до приймального відділення привезла “швидка”. Поруч із юнкою були батьки, не на жарт стурбовані поганим самопочуттям доньки. Скрутившись калачиком на лікарняних ношах, дівчина плакала від болю та, як з’ясувалося згодом, страху, адже щойно фахівці відділення розпочали огляд пацієнтки стало зрозумілим, що аж ніяк не харчове отруєння, чи напад апендициту стали причиною її важкого стану.
<P>Вже через кілька хвилин медичного огляду на руках лікарів опинився п’ятимісячний плід. Через нетривалий термін вагітності та юний вік породіллі дитина народилася мертвою.
<P>Для батьків вагітність доньки була справжнім шоком. Матір довго не могла прийти до тями. Повторювала лишень спантеличено, що навіть нічого не підозрювала. Ні вона, ні тим більше батько дівчинки. По завершенні усіх необхідних медичних процедур школярку направили на додаткове обстеження та при потребі лікування до спеціалізованої медичної установи.
<P>Статистика пологів серед неповнолітніх по Дубну та Дубенському району не загрозлива. За п’ять місяців поточного року фахівці Дубенської лікарні матері й дитини прийняли пологи у чотирьох юних породіль віком до 17 років.
<P>— Але ця цифра — досить умовна, — запевняє головний лікар Дубенської лікарні матері й дитини Ростислав Андрощук. — Кількість школярок, котрі переривають вагітність, насправді значно більша. Звичайно, що тільки за згодою батьків.
<P>Як з’ясувалось, щоб позбутися небажаної вагітності, необхідний дозвіл батьків чи опікуна неповнолітньої.
<P>Оптимальний вік для народження дитини, коли організм жінки повністю готовий до материнства, 18-22 роки, відзначають медики. Пан Андрощук каже, що породіль-школярок до пологового в буквальному сенсі за руку приводять мами або навіть бабусі.
<P>— Попри те, що, зазвичай, пологи відбуваються без ускладнень, — розповідає Ростислав Андрощук. — Зовсім юні мами у більшості випадків навіть не усвідомлюють, що відбувається. Не готові психологічно до майбутнього материнства, більшість дівчаток бояться новонароджених, трапляється, що навіть відштовхують, коли медперсонал робить спробу прикласти дитину до грудей.
<P>А от юні татусі лише в окремих випадках беруть участь у вихованні дитини, а отже, основна турбота за юну матір та малюка традиційно лягає на плечі їх батьків.
<P><STRONG>Інна МОСКАЛЬЧУК</STRONG>
<P>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса