Коментарі

Опалення та гаряча вода подорожчали на 20 відсотків

<P>На обігрів помешкань рівнянам з лютого доведеться витрачати значно більше коштів. Минулого тижня члени Рівненського міськвиконкому затвердили нові, збільшені майже на 20 відсотків, тарифи на теплопостачання. Комунальники запевняють, що таке рішення було вимушеним.
<P>
<BR>Керівники міста теж констатували — якщо не встановити нові тарифи, опалювальний сезон для рівнян може закінчитися уже зовсім скоро.
<P>— Питання більше не можна відкладати, бо теплопостачальні підприємства опинилися на межі зупинки, — пояснив головуючий на засіданні виконкому секретар Рівненської міськради Юрій Торгун. — Кожного разу ми змушені випрошувати газ на колінах, але нам його під чесне слово ніхто не дасть. З тією ситуацією, яку маємо зараз, не зможемо закінчити опалювальний сезон.
<P>Начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук додав, якщо залишити існуючі тарифи, то до середини квітня підприємства матимуть борг понад вісім мільйонів гривень:
<P>— Ці гроші з бюджету ніхто потім не відшкодує. — Запропоновані тарифи є економічно обґрунтованими, про що свідчать висновки перевірок. Наші підприємства технічно готові далі давати рівнянам тепло, але потрібні гроші для закупівлі газу. Лише за 2007 рік з цими тарифами утворився борг майже шість мільйонів гривень.
<P>— Нові тарифи “пройшли” відділ цін, і можу запевнити, вони не перевищують тарифів в інших областях, — підтримав головного комунальника міста Юрій Торгун.
<P>За словами начальника управління ЖКГ, збільшення ціни на теплопостачання пов’язане з подорожчанням газу, електроенергії, збільшенням розміру мінімальної зарплати. Не останню роль відіграв й низький рівень проплати населення за спожиті послуги в опалювальний сезон 2007–2008 років. Вона становить приблизно 57 відсотків.
<P>Вищезгаданих переконань вистачило, щоб члени виконкому переважною більшістю погодили нові тарифи. Разом з тим вони зазначили, що якість послуг та культура обслуговування споживачів повинні також покращитися.
<P>— Якщо збільшується ціна послуг, повинна зростати і якість, — звернувся до комунальників член міськвиконкому Олександр Курилович. — Щоб не було такого, як на Кавказькій, коли через розкопки у людей два тижні немає гарячої води, а рахунки за неї все одно приходять.
<P>— Ми призначили людину, яка займається такими питаннями, працює над скаргами від населення, — пояснив директор КП “Теплотранссервіс” Петро Сергійчук. — До того ж, нещодавно провели аудит підприємств і знаємо всі слабкі місця і над чим працювати.
<P>Обговорювали на засіданні й встановлення автономного опалення. Керівники міста переконували, що невдовзі воно обходитиметься рівнянам дорожче, ніж централізоване.
<P>— Ми не повинні підштовхнути населення до хибного кроку, — розмірковував Юрій Торгун. — Країни Прибалтики вже повертаються від індивідуального опалення до централізованого. Тут досить хитке становище. Зрештою, оптові ціни завжди дешевші за роздрібні. Це питання вже вирішується на державному рівні.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса