Коментарі

Оренда міської землі подорожчала

<P>Рівненська міська рада внесла зміни до положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівнеради. Орендна плата змінюється з 1 січня 2008 року.
<P>
<BR>Зміни внесені відповідно до закону про Державний бюджет-2008 та деяких інших законодавчих актів України. Мінімальна величина орендної плати встановлюється на рівні трьох відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Розмір орендної плати, встановлений на рівні мінімальної величини, збільшується на величину (так званий коефіцієнт) з розрахунку від одного відсотка нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки.
<P>Останнє положення викликало зауваження окремих депутатів.
<P>— Минулого року ми вже затвердили нову грошову оцінку, вартість землі зросла, а тепер ми знову її підвищуємо, — зауважив голова постійної комісії Рівнеради з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій та підтримки підприємництва Микола Захарук. — Орендна плата може збільшитися в рази, а це боляче вдарить по підприємцях. Давайте збільшимо в три рази, як вимагає бюджет, а тоді вивчимо і згодом будемо збільшувати, якщо потрібно.
<P>Депутатів заспокоїв начальник міського управління земельних ресурсів Роман Гресько:
<P>— Ми вносимо поправки винятково на виконання закону України про Державний бюджет на 2008 рік. Ті всі коефіцієнти були й раніше. Однак тоді орендна плата коливалася в межах від одного до десяти відсотків від нормативної грошової оцінки. Тепер же цей “коридор” встановлено від 3 до 12 відсотків. Але як і раніше ми доплюсовуємо ті коефіцієнти (відсотки). А в проекті рішення ми сформулювали збільшення в рази, за наполяганням юристів, щоб не потрібна була процедура проходження регуляторного акта. За нашими підрахунками, орендна плата може збільшитися на 25–30 відсотків. Наголошую ще раз — зміни пов’язані лише із законом про Державний бюджет-2008 та деякими іншими законами, а не з ініціативою міських депутатів.
<P>Заступник міського голови Рівного, лідер фракції “Наша Україна” Сергій Васильчук підкреслив, що за результатами трьох місяців орендні ставки можуть бути переглянуті:
<P>— Якщо після проведення кількох аукціонів на право оренди ми побачимо, що пропонується орендна плата менша, від визначеної Положенням, тоді повернемося до цього питання знову та переглянемо його. А ті величини, коефіцієнти були розроблені нами з вами спільно, аби максимально збільшити надходження до бюджету, тому щодо них не повинно бути суперечки.
<P>Водночас Роман Гресько сумнівається, що на аукціонах підприємці пропонуватимуть за оренду ділянок плату меншу від встановленої:
<P>— Це малоймовірно. Наші бізнесмени можуть платити за землю більше, це підтверджують аукціони з продажу земельних ділянок.
<P>Переоформлення вже існуючих угод та перерахунок орендної плати планують провести упродовж першого кварталу.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса