Новини

Острожанам Святий Миколай відкрив пологовий будинок

<P>Довгоочікуваною дитиною називають мешканці Острога новий пологовий будинок. Жартують, що пологи були важкими, адже на медичний заклад такого рівня острожанки чекали більше десяти років.
<P>Тепер до їхніх послуг не лише теплі та затишні одно- та двомісні палати із санвузлами, а й нове сучасне медичне обладнання. Медики сподіваються, що перший дитячий плач тут пролунає ще до Нового року.
<P>
<BR>Цьогорічний день Святого Миколая запам’ятається мешканцям Острожчини передусім відкриттям першої черги пологового будинку. Люди кажуть, навіть не сподівалися, що будівлю таки приведуть до ладу, адже роботи розпочалися ще майже 10 років тому.
<P>— Раніше тут був дитячий садочок, — розповідає головний лікар Острозького пологового будинку Микола Гомілко. — Ще десять років тому в Острозі було небагато дошкільнят, він став непотрібним і цю споруду передали нам. З того часу реконструкція то починалася, то знову зупинялася через брак коштів. І так до липня цього року. Тоді за пологовий взялися по-серйозному. Рівненська обласна рада виділила нам 4,5 мільйона гривень держсубвенції, допомогли і спонсори.
<P>Для того, щоб гості урочистого відкриття могли порівняти умови, в яких раніше народжували жінки Острога, біля входу у пологовий розмістили стенд із красномовними фотографіями обшарпаних одноповерхових хат, де до цього були відділення пологового.
<P>— Це були звичайні, непристосовані для медичного закладу будинки, в одному з них взагалі колись була конюшня, — продовжує головний лікар. — У мене навіть язик не повертається називати їх пологовим будинком. Тепер вони перейдуть у власність міста.
<P>Символічну жовто-синю стрічку перерізали директор ТЗОВ “Будівельні послуги” Віктор Загорський, головний лікар Острозької районної лікарні Василь Веляник та голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук. Перед відкриттям закладу його освятив настоятель Острозької Свято-Миколаївської церкви отець Юрій. Керівник області приїхав на відкриття не з порожніми руками.
<P>— Ми подарували закладу обладнання для виходжування недоношених немовлят, — пояснив пан Матчук.
<P>Медики в свою чергу обіцяли докласти усіх зусиль, щоб забезпечити мамам та їх малюкам професійне медичне обслуговування та турботливе ставлення. Запевняють, що відходитимуть від стандарту прийняття пологів і практикуватимуть партнерські пологи. Новий заклад, за словами медперсоналу, поки що може прийняти 25 жінок, але у майбутньому кількість ліжок планують збільшити. Перші пологи тут сподіваються прийняти ще цьогоріч.
<P>— Якщо говорити про будівельні роботи, то перші два поверхи будинку вже повністю готові, — пояснює Микола Гомілко. — Обладнання уже все закуплене, але частину ще не встигли привезти.
<P>Тепер своєї черги чекає третій поверх медзакладу. Як розповів пан Гомілко, тут має бути гінекологія. Коштів на завершення робіт поки що немає. Зважаючи на це, керівники району пообіцяли Матчуку, що не залишать його в спокої і знову проситимуть грошей, щоб поставити крапку у реконструкції.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса