Статті

Перевізникам погрожують штрафами

<P>Антимонопольний комітет добивається зниження тарифів на пасажирські перевезення. Перевізники вважають такі дії наступом на їх бізнес
<P>З одного боку, законослухняні автопідприємці змушені виконати вимоги Антимонопольного комітету, і деякі вже зробили такий крок, намагаючись не накликати на свої голови ще більших проблем. Але частина перевізників все ще намагається відстояти існуючі тарифи, адже їх зниження може просто звести нанівець їх бізнес.
<P>— У зв’язку зі здешевленням вартості нафтопродуктів відділення Антимонопольного комітету поставило питання про необхідність зниження цін на проїзд, — каже голова територіального відділення Антимонопольного комітету України в Рівненській області В’ячеслав БІЛІБА. — Ми направили рекомендації у виконавчі органи влади в усіх районах, найбільше — перевізникам, де запропонували переглянути ціни.
<P>— Сьогодні в області діють граничні тарифи 10 і 12 копійок на перевезення пасажирів автобусами у приміському сполученні та в міжміському, відповідно, за один пасажиро-кілометр, — пояснює заступник начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Рівненської облдержадміністрації Людмила ЗАМРІЙ. — Ці тарифи затверджені згідно з наказом Міністерства транспорту України у 2004 році і до цього часу не змінювались. У розрахунках до цих тарифів закладалась вартість одного літра дизпалива 2,50 гривні. Під час зростання цін на пальне цей рівень не переглядався.
<P>З метою зниження вартості проїзду новий конкурсний комітет всі перевезення приміського і міжміського сполучення переводить з маршрутного режиму у звичайний. Відтак перевізники повинні дотримуватись встановлених граничних тарифів.
<P>За словами пана Біліби, обґрунтовувати встановлену за пасажирський проїзд плату у Рівному створена при міськвиконкомі комісія з аудиту маршруту.
<P>— Коли зниження не відбудеться і будуть виявлені надприбутки, тоді ми будемо дуже суворі до таких перевізників, — наголосив він. — Штрафні санкції, які може застосовувати Антимонопольний комітет, становлять десять відсотків від річного доходу. Тому ми пропонуємо зробити все по-людськи, щоби перевізники мали гроші, а не втрачали їх. Якщо ж ні, тоді доведеться застосовувати штрафні санкції і при тому приймати рішення, які зобов’язуватимуть перевізників до зменшення плати.
<P>Між тим деякі рівненські підприємці називають доручення Кабінету Міністрів та Антимонопольного комітету України знизити ціну на приміські перевезення тиском на перевізників. Пояснюють: хоч пальне останнім часом стабільно дешевшало, решта складових тарифу систематично дорожчали. Тому через зниження вартості квитків вони не лише втрачають прибутки, а й можуть зазнати збитків.
<P>За останній тиждень вартість проїзду на маршруті Рівне-Оржів знизилась на 25 копійок. Утім перевізники вже скаржаться — ледве витягують на зарплату, а про прибутки зовсім не йдеться. Особливо непереливки тим, хто нещодавно купив нові автобуси — кажуть, тепер кредит платити ні з чого. Бригадир маршруту Віктор КИТЮШКО розповідає, що тарифи не піднімали уже два роки. Тим часом мінімальна зарплата зросла, страховка подорожчала утричі, а мастила — наполовину. До того ж уже місяць, як їхні автомобілі перевели в автобусний режим роботи — так перевізники втратили право формувати тарифи. Натомість отримали зобов’язання перевозити усіх пільговиків.
<P>Автомобілісти нарікають на профспілку. Кажуть, внески сплачують справно, а їхні права ніхто так і не відстоює.
<P>— Ми вже два роки не можемо підняти вартість перевезень. Раніше казали почекати через вибори, — розповідає виконавчий директор Асоціації автомобільних перевізників області Василь БОТАН.
<P>У відповідь на скарги автомобілістів місцеві антимонополісти демонструють статистику — за останній тиждень їхні рекомендації виконали 20 перевізників із Рівненської області. Дехто не поскупився і знизив ціну аж на півтори гривні.
<P>Найупертіших підприємців обіцяють карати максимальними штрафами — до десяти відсотків від річних доходів. Для деяких перевізників — це увесь прибуток за рік.
<P><STRONG>Тетяна ВУЙЛОВА, “Рівне 1”</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса