Новини

Підкинула доньку чужим людям

<P>Неповнолітня мама залишила 4-місячну доньку незнайомій жінці в під’їзді багатоповерхівки. За дитиною мати так і не повернулася. Рівненські правоохоронці розшукують її уже другий тиждень.
<P>Маленькій Саші ще немає і чотирьох місяців. Вона поступово звикає до нового оточення. Після того, як рідна мати залишила дівчинку, дитина вже вдруге змінює місце проживання. Спершу нею опікувалися медики в лікарні, нині за маленькою Олександрою доглядають уже працівники дитбудинку.
<P>Заступник директора Рівненського будинку дитини Віра Кобилянська розповіла, що дівчинку привезла міліція, вона була покинута.
<P>— Дитина перебувала сім днів на обстеженні у лікарні, потім потрапила до нас у гарному стані, — каже пані Кобилянська. — У неї хороший розвиток, добрі антропометричні дані, здорова дитина.
<P>Історія Саші шокувала навіть досвідчених вихователів. 17-річна мати дівчинки попросила пригледіти за нею чужу людину. Обіцяла повернутися через дві години, та, схоже, про своє немовля вже й забула.
<P>Начальник кримінальної міліції у справах неповнолітніх Рівненського МВ УМВС Юрій Зімка прокоментував:
<P>— Молода жінка, перебуваючи за адресою Олеко Дундича, 5 на сьомому поверсі, мала при собі коляску. Зустрівши невідому жінку, мешканку цього будинку, попросила подивитися за дитиною і пообіцяла повернутися за дві-три години, але, як з’ясувалося, не повернулася. І жінка вирішила взяти дитину додому.
<P>Правоохоронці вже другий тиждень шукають матір Олександри. Бабуся дівчинки розповіла слідчим, що її дочка за місяць після народження пішла з дому й не поверталася. Її навіть довелося оголосити в розшук. Фахівці у справах неповнолітніх пояснюють: позбавити жінку батьківських прав наразі можливості немає.
<P>Начальник відділу правового та соціального захисту дітей служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому Інна Самолюк зауважила, що стосовно мами, оскільки вона є неповнолітньою і не може в даний час бути позбавленою батьківських прав, питання буде з’ясовуватися трішечки пізніше.
<P>— За цих півтора місяця, поки мати досягне повноліття, вона має шанс усвідомити свій вчинок і повернутися до виконання батьківських обов’язків, — наголосила пані Самолюк.Схожі ситуації, за словами фахівців, у Рівному трапляються нечасто. Цього року такий випадок перший. Зазвичай батьки залишають немовлят ще в пологових будинках або підкидають до будинків дитини. Майбутнє ж маленької Саші тепер залежить від її бабусі. Жінка пообіцяла, що буде опікуватися онукою.
<P>Інна БІЛЕЦЬКА

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса