Коментарі

Після концесії ціни на водовідведення зростуть?

<P>Директор «Рівнеазоту» Михайло Заблуда переконаний, що передача очисних споруд комунального підприємства «Рівнеоблводоканал» у концесію (тимчасову експлуатацію) іноземному інвестору неодмінно призведе до підвищення цін на послуги з водовідведення. Саме «Рівнеазот» на власних очисних спорудах нині очищає каналізаційні стоки Рівного.
<P>Найбільше ратують за передачу занедбаних міських очисних споруд інвестору (найбільш ймовірним є компанія Пента-Віоллі-Прага) директор «Рівнеоблводоканалу» Володимир Хомко та голова облради Олександр Данильчук. За словами п.Хомка, інвестор вкладе в реконструкцію близько 100 мільйонів гривень, і від цього місто тільки виграє, адже не потрібно буде платити за користування очисними спорудами «Рівнеазоту», а якість наданих послуг для населення тільки зростатиме. Однак тоді, схоже, зростатиме не тільки якість, а й вартість послуг з водовідведення.
<P>— Будь-яка концесія передбачає отримання прибутку для концесіонера, — каже п.Заблуда, — тому здешевлення послуг я не прогнозую. Я не вірю жодним намірам, коли запевняють, що мені зроблять краще, і одразу замислююся, в скільки мені це «краще» обійдеться. Я вважаю, що директору «Рівнеоблводоканалу» Хомку потрібно створити нормальні умови для функціонування підприємства, аби він міг взяти в банку кредит, і зробити усе можливе, щоб самостійно вирішити проблему. Ми маємо чесно говорити, скільки концесія буде коштувати громадськості. Нашому підприємству стане менше клопоту, але я вважаю, що жоден з об’єктів водоканалу передавати в концесію не можна.
<P>Натомість начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області Степан Жданюк вважає, що говорити про реальну передачу об’єктів водоканалу в концесію інвестору зарано.
<P>— Ми лише затверджуємо перелік тих об’єктів, які тільки можуть передаватися, — каже п.Жданюк. — Потім буде працювати спеціальна комісія, яка розглядатиме умови конкурсу, на яких громада погодиться передати очисні споруди в концесію. Усі пропозиції будуть враховані. Проте ми не маємо достатньо коштів, щоб самостійно впоратися з цією проблемою.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса