Статті

Пляшка на Президента чекати не може

<P>Не приїхав. Надривний режим роботи усього рівенського чиновництва впродовж кількох останніх днів завершився, увійшов у звичне русло. На Зорянському склозаводі вже підготували тару під пляшки з нової лінії — та не візьме поки що в руки нову пляшку Президент. Також невизначений час очікуватиме дорога до Олександрії на проїзд по ній кортежу Віктора Ющенка. У самому селі чи не вперше за десятиліття прибрано, сиротинець, перетворений з допомогою сорока мільйонів гривень на зразково-експериментальне дитяче містечко, готовий прийняти перших мешканців.
<P>Саме туди, в Олександрію Рівенського району, а потім і в Зорю, мав заїхати сьогодні Президент. Щоб урочисто перерізати стрічку, поспілкуватися з ощасливленими дітьми і розповісти їм, що вони будуть жити ще краще. Комусь же в державі, крім газу і бюджету, потрібно й про людей думати. А потім позитивний досвід олександрійського дитячого містечка можна й по всій Україні впроваджувати. Це щоб сироти виховувались не в інтернатах, а в звичайних сім’ях, так і не тільки дітям краще, а й державі дешевше: сидить родина за одним столом, їсть з одного казана і не розрізниш — де діти «свої», а де не зовсім.
<P>Жалісливу історію про те, як і керівник президентського Секретаріату Віктор Балога любить дітей, розповів учора голова Рівенської облдержадміністрації Віктор Матчук:
<P>— У самого Балоги в сім’ї є прийомна дитина. Подейкують, на Закарпатті за часів його керівництва областю отримати відповідальну посаду можна було тільки тим, хто усиновляв дітей.
<P>Жартує, звісно, пан Віктор. Інакше б Балога в Секретаріат кадрів не набрав. Але що ж залишається керівнику адміністрації, як не жартувати. Йому зараз не позаздриш — Президент так блискавично зняв зі свого робочого графіка поїздку на Рівенщину, що довелось п. Матчуку скликати з цього приводу прес-конференцію. Колись такий крутий розворот президентського кортежу означав би тільки одне — невдоволеність Гаранта і, відповідно, блискавичне звільнення. Та часи нині, кажуть, не ті. Але люди залишилися ті ж самі — до такого релікту можна віднести однотипну відповідь чи не всіх без винятку чиновників останні кілька днів — не чіпайте, мовляв, готуємося до приїзду Президента.
<P>— Безумовно, є певні залишки радянського менталітету, — визнав голова держадміністрації. — Та цього разу ми спробували готуватися до приїзду Президента предметніше. Особливо, щоправда, нічого не робили, траву не фарбували. А що в Олександрії паркан на кладовищі поставили і село трохи прибрали — так це потрібно було місцевій владі зробити давно.
<P>«Предметнішою», на погляд Матчука, мала б бути друга частина поїздки глави держави. Це, звісно, буде звіт і голови адміністрації, й інших керівників, але без традиційного збору у великій залі «партгоспактиву» області . Проведуть тільки круглий стіл з представниками рівенського бізнесу (два-три десятки осіб), бо хоче Ющенко почути голос бізнесменів. Це все сьогодні мало бути. Причому під фанфари урочистого запуску нової лінії на «Консьюмерс Скло-Зоря», де щоденно виготовлятимуть два мільйони пляшок для горілки відомого українського виробника.
<P>Ну що ж, Президент не приїхав, урочистий запуск сімейного містечка і нової пляшкової лінії відбудеться пізніше, за його, Ющенка, участі. А робочий пуск відбудеться і без нього. У дитячому містечку вже тепло — чого ж сім’ям десь тулитися, хай живуть в Олександрії. А технологічний процес виготовлення півлітрових скловиробів настільки складний, що зупинити його неможливо. 350 тонн скляної маси вже вариться у Зорі, так що сьогодні перші пляшки підуть з конвеєра — їх-бо так чекають спраглі українці. Що робити з наповненими скловиробами, вони розберуться і без Президента, до приїзду якого на Рівенщину залишилося понад двадцять мільйонів пляшок…
<P><STRONG>Сергій ШТУРХЕЦЬКИЙ.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса