Статті

Поблизу Собору торговому центру — не місце

<P>Влітку Рівненська громадська рада зверталася до міської ради та АТЗТ “Фірма Одяг” із проханням відновити зруйновану дзвіницю та розмістити поруч із Свято-Воскресенським собором музей християнства Великої Волині та християнський духовний центр.
<P>Днями активісти заявили про мітинг-протест, який організують цієї суботи біля собору. Представники громадської ради переконують, що біля храму магазину не місце.
<P>Нині АТЗТ “Фірма Одяг” працює над перенесенням мереж біля магазину. Це один з етапів реконструкції площі Короленка й магазину та спорудження підземного торгового комплексу.
<P>— Ми зважаємо на релігійні свята й крім цього про кожен свій крок попереджаємо релігійні громади Свято-Воскресенського собору, — каже почесний президент АТЗТ “Фірма Одяг” Олександр Оверчук. — От у вівторок святкували Введення Богородиці у храм. На цей день свої роботи ми припинили, щоб не дратувати прихожан, які прийшли до храму на молитву.
<P>Днями громадська рада повторно направила звернення до міської влади Рівного з проханням зупинити будівництво торгово-розважального комплексу на площі Короленка, поруч із Свято-Воскресенським собором. А ще попереджають про проведення мітингу-протесту.
<P>— Знаю про мітинг, який запланували провести цієї суботи. Тому запросив на зустріч заступника голови громадської ради Рівненської області Володимира Нестерчука, який підписався під зверненням. Про зустріч домовилися, але за п’ятнадцять хвилин до її початку він мені перетелефонував і сказав, що не прийде, — розповідає Олександр Оверчук. — Натомість сказав, щоб я брав усі папери, плани та креслення і приходив до них. Я не збирався про щось домовлятися, мета ініційованої зустрічі — інформування. За два роки, коли почали готуватися до реконструкції, ми не раз збирали прес-конференції та розповідали про наші майбутні дії. За цей час у дев’яти газетах вийшло 35 публікацій. Ми дивилися на плані місце, де стояла дзвіниця храму. Воно не знаходиться на території, яка ввійде до торгового комплексу. Це місце не підпадає під реконструкцію.
<P>Тим часом заступник голови громадської ради Рівненської області Володимир Нестерчук наголошує на тому, що біля святого місця будувати торгово-розважальний комплекс не можна.
<P>— Як можна біля храму будувати торгово-розважальний комплекс? До того ж, на цій ділянці є ще один момент — технічний. По ній колись проходило русло річки. Не хочу наврочити, але при будівельних роботах, на 9-поверховому будинку, що знаходиться поруч, може піти тріщина, — побоюється Володимир Нестерчук.
<P>— До того ж, у ході археологічних розкопок біля Будинку Одягу виявили стародавнє кладовище, — долучається до розмови співкоординатор громадської ради Рівного Сергій Лейчук. — Не можна будувати на могилах — це щастя не принесе. Не можна у жодному випадку поєднувати храм і торгівлю. А то виходить: пішли помолитися, спустились — напились.
<P>Представники громадської ради розповіли, що звернуться до рівнян з оголошенням про збір коштів на відбудову дзвіниці. А от щодо мітингу-протесту остаточно не впевнені.
<P>— У четвер на зборах громадської ради визначимо, чи проводитимемо мітинг проти реконструкції, — додав Володимир Нестерчук. — Та й що стосується зустрічі, то Олександр Оверчук казав, що готовий зустрітися будь-коли у будь-який час. А на моє запрошення прийти на збори громадської ради відмовився.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса