Новини

Податки в Радивилові зросли майже удвічі

<P>У результаті довгих дискусій рішення про підвищення ставок єдиного та фіксованого податку для фізичних осіб депутати Радивилівської районної ради таки прийняли.
<P>
<BR>Деякі ставки вдалось знизити і навіть відстояти попередні. Наприклад, за виготовлення та реалізацію сувенірів з лози, глини, вишиванок ставка залишилась на попередньому рівні — 20 гривень, тоді як планувалось брати за це уже 80 гривень.
<P>Найбільші ставки (200 гривень) встановлені для таких видів діяльності, як надання послуг комбайнами, надання представницьких послуг, заготівля та реалізація ВРХ та свиней, гуртова торгівля, виробництво та встановлення пластикових вікон та деяких інших. До речі, ставки податків у сільській місцевості на деякі види діяльності нижчі.
<P>— На спрощеній системі оподаткування у районі працюють майже тисяча підприємців: 700 осіб — на єдиному, 223 — на фіксованому. Ставки цих податків збільшились за всіма видами діяльності в 1,3–2 рази, — повідомила заступник начальника Радивилівського відділення Дубенської об’єднаної податкової інспекції Людмила Федун. — Рішення вступає в дію з 1 лютого. Необхідність підвищення податків полягає у тому, що попередні ставки були затверджені ще у 2002 році і досі не переглядались, а, отже, є заниженими. Крім того, багато видів діяльності, якими мають бажання займатись підприємці, у попередньому рішенні просто відсутні.
<P>У свою чергу, влада наголошує на необхідності таких змін. Керівник апарату райдержадміністрації, в.о. першого заступника голови РДА Василь Кушинський вважає, що нові ставки не лише допоможуть суттєво наповнити місцевий бюджет (а це майже 300 тисяч гривень на рік, що вдвічі підвищить рівень фінансування районних програм), а й допоможе вирівняти соціальну нерівність. А полягає вона, на думку Василя Кушинського, у тому, що в той час, як із зарплати найманого працівника (педагога, лікаря та ін.) вираховується у вигляді податку з доходів фізичних осіб 15 відсотків до місцевого бюджету, то підприємець сплачує лише половину з єдиного податку. Тобто, якщо із зарплати у 1000 гривень у бюджет піде 150 гривень, то з єдиного податку у 100 гривень — тільки 50, що втричі менше.
<P>— Влада не збирається “витягувати” бюджет за рахунок підприємців, але таким чином вони теж зроблять свій внесок у життя громади, — каже Василь Кушинський. — У сусідніх районах податки переглядають двічі на рік, і це не викликає таких гострих дискусій.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса