Статті

Подбати про здоров’я майбутньої дитини допоможуть у медико-генетичному центрі

<P>Населення України потребує допомоги генетиків. А генетики — уваги з боку держави. Саме про це йшла мова за круглим столом у Рівненському обласному клініко-лікувальному діагностичному центрі імені В.Поліщука.
<P>Провідні фахівці в галузі генетики, пренатального діагностування, гінекології розповіли про загальну ситуацію і роботу медико-генетичної служби в Україні та досягнення рівненських фахівців зокрема.
<P>— Сьогодні медицина без генетики просто неможлива, — наголосила головний спеціаліст з питань генетики Міністерства охорони здоров’я України Наталія Горовенко. — Це мають усвідомити не тільки лікарі, а й пацієнти.
<P>Головний генетик країни зупинилася на необхідності організації медико-генетичних служб таким чином, щоб кожен пацієнт у будь-якому регіоні України мав можливість отримати медико-генетичну допомогу належного рівня. І саме Рівненський медико-генетичний центр може бути прикладом для багатьох.
<P>— Ріст забезпеченості і рівень надання допомоги на Рівненщині — один із кращих в Україні в цілому, — підкреслила пані Наталія. — Рівненський медико-генетичний центр має оснащення, що відповідає європейським стандартам. Це приклад того, як можна знайти можливість забезпечення в регіоні належного рівня діагностики. Проблема ж у тому, що апаратура отримана не від держави чи області, а завдяки позабюджетним коштам — дуже хочеться, щоб місцевий бюджет теж брав участь у формуванні генетичної допомоги у вашому регіоні.
<P>Президент Російської асоціації лікарів ультразвукової діагностики в перинатології та гінекології, професор Михайло Медвєдєв приїхав проводити майстер-класи для рівненських фахівців на новому апараті УЗД-діагностики, не так давно придбаному Рівненським діагностичним центром, і теж взяв участь у засіданні.
<P>— Сучасна пренатальна діагностика неможлива без відповідного матеріального забезпечення, — підтримав колегу Михайло Медвєдєв. — А цей прилад може діагностувати плід у реальному часі у тривимірному об’ємі. Апарат такого класу — один з небагатьох в Україні, придбаний неприватною установою. Він має багато функцій і дає можливість провести якісну діагностику протягом першого триместру вагітності та забезпечити, у разі необхідності, пренатальне лікування. Але один прилад — це замало для області.
<P>Із 1 січня Рівненський медико-генетичний центр має отримати статус обласного. Для цього є все необхідне: хороше обладнання, висококваліфіковані кадри. Саме на базі Рівненського центру, єдиного в Україні, проводиться збір даних про вроджені і спадкові захворювання, що входять до європейського реєстру. Дослідження показали, що на Рівненщині щороку повторюються випадки зрощених двієнь, питома вага вроджених вад розвитку у структурі причин малюкової смертності у Рівненській області становить до 30 відсотків, тому раннє обстеження вагітних вкрай необхідне. І хоча за 9 місяців 2007 року Рівненською медико-генетичною консультацією надано 3653 консультації сім’ям, у тому числі обстежено 1823 дітей, надано 1161 первинну медико-генетичну консультацію для жінок, в кабінеті пренатальної діагностики проведено 9980 пренатальних УЗД та 2105 доплер-ехо-графій судин пуповини та маткових артерій і при цьому виявлено 122 випадки вроджених вад розвитку у плода, — це ще вкрай мало.
<P>— У структурі малюкової смертності вроджені патології займають одне з головних місць не тільки в нашій області, але й у всій Україні, — повідомила головний гінеколог області Вікторія Єнікєєва. — Завдяки співпраці з медико-генетичними службами області ми збільшили пренатальну діагностику вад розвитку плоду втричі. Другий рік працюємо по перериванню вагітності до 22-х тижнів. Якщо за минулий рік було 29 таких випадків, то тільки за перше півріччя цього року — 19.
<P>— Звичайно, існує багато методів уникнення народження дитини з вадами, але переривання вагітності не може називатися профілактикою. Набагато цінніше — не доводити до закладення патології, — додала на завершення Наталія Горовенко. — Наприклад, жінки мають знати, що планування народження дитини і приймання заздалегідь фолієвої кислоти попереджує виникнення вад хребта та розщелини губи і піднебіння у дітей. І це реальний, недорогий метод профілактики.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса