Статті

Полігон здоров’ю не шкодить?

<P>Цього літа з початком стрільб на Рівенському військовому полігоні мешканці кількох прилеглих до нього сіл Костопільського району живуть у страху. Масові скарги на погіршення стану здоров’я людей наштовхують їх на думку, що це пов’язано з військовими навчаннями і невідомо, з чого саме і як стріляють військові. А може, вони підривають старі, небезпечні для здоров’я боєприпаси?
<P>— Стрільби на полігоні відбуваються нерідко і ми до цього звичні, — каже працівник Малолюбашанської сільської ради Оксана Стрихарчук, — однак цього року вони чомусь особливо гучні. Не знаю, що там підривають, але люди скаржаться, що у них шибки сиплються, погіршився стан здоров’я, у багатьох болить голова, очі, у дітей почали траплятися кровотечі з носа, люди старшого віку скаржаться на біль у суглобах. Свій стан вони пов’язують саме з бойовими стрільбами.
<P>Мешканці сіл Мала Любаша та Борщівка написали звернення у Костопільську райраду, працівники сільради та школи зустрічалися з військовими, які заспокоїли, що їхні стрільби на стан здоров’я не впливають. Та після минулорічних вибухів на артилерійських складах у Новобогданівці Запорізької області, а також після епідемії невідомого походження серед дітей із сіл, прилеглих до Яворівського військового полігона, на якому саме тоді проходили міжнародні військові навчання італійських вояків, доводи тутешніх військових спокою селянам не вселили.
<P>— У нашій області єдиний військовий полігон, на якому стріляють, але тільки зі стрілецької зброї, тобто з автомата й кулемета, а від неї загрози здоров’ю немає, — запевнив «РВ» заступник начальника відділу з гуманітарних питань 13-го армійського корпусу Богдан Петруняк. — Утилізації боєприпасів ми також не проводимо, — у нас немає що утилізувати. І військові навчання у нас не відбуваються, це лише стрільби. Щоразу перед проведенням занять з бойової підготовки наших військових підрозділів ми попереджаємо тамтешніх мешканців, бо вони неподалік випасають корів. Стріляють на полігоні навіть допризовники, студенти та учні 11 класів. Якщо люди занепокоєні — нехай звертаються, ми дамо пояснення. А хто захоче, дамо й постріляти. Може, тоді підозри розвіються.
<P><STRONG>Світлана ФЕДАС.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса