Новини

Послуги таксистів подорожчають?

<P>Прийняття Верховною Радою Закону України “Про автомобільний транспорт” у другому читанні стало очікуваною подією й для рівненських таксистів.

Перевізникам після набуття законом чинності (як тільки його підпише Президент) обов’язково потрібно буде придбати таксометр, встановити сигнальний ліхтар із зеленим та червоним світлом, нанести на дверцята автомобіля з обох боків композиції з квадратів, розміщених у шаховому порядку. Крім цього, таксистам доведеться нарешті отримати ліцензії та ліцензійні картки. Пакет дозвільних документів строком на п’ять років коштує 700-800 гривень. Усе це зробить їхній бізнес легальним.

Однак вони занепокоєні тим, що може зрости ставка єдиного податку на 2006 рік. За словами голови Рівненської профспілки таксистів Олега Поліщука, якщо її піднімуть, то разом із новими вимогами закону це стане фінансовими “лещатами”. Така ситуація може зумовити перехід частини перевізників у тінь, від чого міський бюджет недорахується значних сум. І хоч на минулій сесії Рівненської міськради ставку єдиного податку не піднімали — зараз вона для таксистів становить 90 гривень у місяць — проте вона може зрости згодом.

Не виключає такої можливості заступник начальника Рівненської об’єднаної Державної податкової інспекції Богдан Бартманський. Він вважає, що розміри всіх ставок єдиного податку вже відстали від сьогодення, від загального рівня доходів населення. А тому, дбаючи про наповнення бюджету, наступного року, можливо, податківці переглянуть їхні розміри. В т.ч. й для перевізників. “Поки що таке питання не порушується” — резюмував пан Бартманський. Водночас зауважив, що в Рівному наразі офіційно зареєстровано 620 перевізників таксі, з яких щонайменше третина звітують перед податковою про відсутність доходів, а тому й не сплачують податків.

Натомість профспілка таксистів разом із ГО “Спілка водіїв”, звертаючись до депутатів Рівнеради, просять не збільшувати податок на 2006 рік. А також наголошують, що згідно з прийнятим законом “виконавчі органи… мають затвердити мережу і паспорти стоянок таксі, розробити реєстр таких стоянок”.
Поки відкритим залишається питання, чи не перенесуться нові витрати таксистів на споживачів їхніх послуг — пасажирів. Тобто, чи зростуть тарифи після узаконених нововведень.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса