Статті

Посол Росії не постраждав.

<P><DIV align=left>Другого червня в Рівному відзначали 90-річчя Брусиловського прориву. На братській могилі, де покояться загиблі під час тих подій Першої світової війни, відбувся мітинг-реквієм, а митрополит Рівенський та Острозький УПЦ владика Варфоломій відслужив панахиду.
<P>На урочистості прибули Надзвичайний та Повноважний посол РФ Віктор Черномирдін, Генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв, а також представники австрійського Чорного хреста.
<P>Під час вшановування пам’яті загиблих хвилиною мовчання імпровізована сцена не витримала високоповажних гостей. Спочатку у тиші пролунав загрозливий тріск дощок, а потім та частина сцени, де стояли гості з Австрії, похилилася та просіла. Віктора Черномирдіна, який стояв у цей час в центрі подіуму, кинувся підтримати голова Рівенської облдержадміністрації Віктор Матчук, та його допомога російському політичному важковаговику не знадобилась.
<P>І росіяни, і австрійці у Рівному не постраждали. Така недбалість міської влади, втім, не завадила Віктору Черномирдіну подякувати міському голові Віктору Чайці.
<P>Звичайно, не за «надзвичайну ситуацію», а за впорядкування і утиримання в належному стані могил воїнів російської армії: — Ділити могили — невдячна справа. А пам’ять насамперед потрібна не тим, хто лежить у цій землі, а живим — не допустити, щоб світ знову скотився до війни.
<P>Окрім пафосних слів, Віктор Черномирдін говорив і на теми більш злободенні. Зокрема, повідомив, що у Рівному до нього зверталися люди, які скаржились на утиски російської мови на Рівенщині. Посол «дружньо» попередив, що «русский язык велик и могуч — он себя в обиду не даст», але водночас дипломатично зауважив, що мовне питання повинно вирішувати керівництво України та її регіонів.
<P>Як, мовляв, громадяни вирішать, так і повинно бути. Голова Рівенської облдержадміністрації Віктор Матчук повідомив, що жодних економічних проблем перед російським послом не порушував: — Ми знайдемо час і місце для таких розмов. А сьогодні ми говорили зовсім про інші проблеми.
<P><STRONG>Богдан ДЕМ’ЯНЧУК.</STRONG></DIV>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса