Новини

Потерпілі від вибуху у версію газовиків не вірять.

<P>Внаслідок потужного вибуху, що стався у неділю ввечері у дев’ятиповерховому панельному будинку на вулиці Київській, 83 у Рівному, зазнали руйнувань 16 квартир, а мешканці квартири 141, в якій пролунав вибух, потрапили до лікарні з тяжкими опіками. Попередньою причиною вибуху вважають витік побутового газу, який виник через пошкодження шланга до газової плити.
<P>Вибух стався у двокімнатній квартирі на дев’ятому поверсі, щойно її власники, 33-річний Руслан та 31-річна Жанна, зайшли до помешкання та увімкнули світло.
<P>— Я була в той момент біля автовокзалу, — розповідає мешканка квартири 136 Ольга Печончик. — Почувши вибух, і припустити не могла, що він трапився у нашому будинку. Коли ж повернулася додому, побачила, що у квартирі немає шибок, вилетіла балконна рама. Балконні рами подолітали аж до проїжджої частини. У багатьох квартирах також потріскали стіни, повідлітала штукатурка. Аналогічних руйнувань зазнали у нашому під’їзді квартири з дев’ятого по п’ятий поверх. А на дев’ятому поверсі ударною хвилею винесло в усіх чотирьох квартирах на сходовому майданчику вхідні двері.
<P>— Я саме у ванній був, коли трапився вибух, — згадує мешканець квартири 140 Костянтин Босик. — Звук від цього був такий, ніби на мене упав бомбовоз. Щастя наше, що п’ятирічного внука перед цим покарали і зачинили у кімнаті. Адже він любив гратися м’ячем у коридорі. Від вибуху вхідні двері пролетіли через коридор і вдарилися об двері кімнати. Якби внук був на той момент у коридорі, не знаю, що б з ним було.
<P>Попередньою причиною вибуху вважають витік побутового газу, який виник через пошкодження шланга до газової плити. Втім, мешканці будинку в таку версію газовиків не вірять.
<P>— Газовики хочуть вину за те, що трапилося, перекласти на Жанну та Руслана, — впевнена мешканка квартири 143 Лариса Шамрай. — Адже якби витік газу трапився з пошкодженої трубки до плити, вона б була обгорілою. Крім цього, ця сім’я, зокрема Жанна, дуже акуратна і завжди ретельно перекривала воду, газ, коли йшла з дому.
<P>Переконані, що вибух трапився не від газу, й інші сусіди. Адже, кажуть вони, запаху газу не було чути, навіть коли довелося у квартирі Жанни і Руслана гасити пожежу після вибуху. Ще однією можливою причиною того, що трапилося, називають все-таки витік газу, тільки не у квартирі 141. Мовляв, хтось із під’їзду поверхами нижче викликав у той день газовиків і цілком можливо, що газ по вентиляційній трубі знизу піднявся у квартиру на дев’ятий поверх. Адже вибух стався у ванній, де розташована вентиляція, а не на кухні. Батько потерпілої Жанни взагалі впевнений у тому, що вибух хтось влаштував спеціально.
<P>Втім, поки остаточно з’ясовуються причини надзвичайної події, мешканці потерпілого будинку поступово повертаються до нормального життя. Уже наступного дня після вибуху вони побували у начальника міського управління житлово-комунального господарства Юрія Собчука. Той пообіцяв їм на ліквідацію наслідків вибуху виділити 17 тисяч гривень. Уже в чотири квартири на дев’ятому поверсі за частину цих коштів привезли вхідні двері з коробками, у двох з них їх зразу ж і встановили. Вікна тимчасово позатягували поліетиленовою плівкою. Без шибок і навіть без плівки продовжують залишатися мешканці квартири 136, про яких чомусь працівники ЖКП забули. Тож вікна тут змушені затуляти ковдрами. Постачання газу в під’їзді, перевіривши усі газприлади, газовики відновили ще у понеділок під вечір. Тепер потерпілі мешканці очікують на засклення вікон, яке їм пообіцяли зробити у цей четвер, та відновлення роботи ліфта.
<P><STRONG>Мирослава ШЕРШЕНЬ.</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса