Статті

Пральну машину купують, а за тепло 13 тисяч заборгували

<P>Працівники двох міських теплопостачальних підприємств КТП “Комуненергія” та КП “Теплотранссервіс” повернулися до практики минулого року, коли разом з державними виконавцями через борги за спожиті послуги вилучали майно.
<P>Так, наприкінці минулого тижня провели перший рейд у цьому опалювальному сезоні.
<P>До боржників працівники теплопостачальних підприємств та представники виконавчої служби їздять у супроводі міліції. Заступник головного інженера КТП “Комуненергія” Юрій Кірпічніков каже, що вдень їздити до боржників немає сенсу, тому вирішили навідатися до них після 18-ї.
<P>Розпочався маршрут з будинку, що на вулиці Київській, 34. Далі завітали на Київську, 46. Проте вдома нікого не застали. Державні виконавці залишили повідомлення власнику квартири у сусідів, а працівники теплопостачальних підприємств попередили, що через сусідів-боржників без тепла та гарячої води може залишитися цілий будинок.
<P>Далі за маршрутом — на Шухевича. Найбільше квартир неплатників у будинку №18.
<P>Підходимо до квартири, державний виконавець тисне на дзвінок, за хвилину у дверях з’являється підліток.
<P>— Чи є вдома дорослі? — звертається представник державної виконавчої служби.
<P>— Ні, я вдома сам, — чуємо у відповідь. — Мама вийшла в магазин, — додає хлопець.
<P>— Хлопець неповнолітній, ми не маємо права заходити в помешкання, — пояснює державний виконавець.
<P>Підходимо до помешкання в іншому під’їзді, де заборгованість за спожите тепло та гарячу воду становить 5 тисяч 333 гривні.
<P>Юристи підприємства запитують, хто є власником квартири.
<P>— Ви хто такі, і що вам потрібно, — обурюється жінка. — Йдіть звідси, чого ви прийшли?
<P>Державний виконавець заспокоює жінку, вони вже давно знайомі. Не раз до цієї квартири навідувались представники державної виконавчої служби та попереджали про можливі наслідки через заборгованість і просили погасити борг.
<P>— Я власниця квартири, усе майно, яке тут знаходиться, належить мені, але документів на квартиру у мене немає, — заявляє жінка. — Усі документи і платіжні книжки у братів, вони цим займаються. З квартири нічого не дам забирати. Заборгованості я не маю, квартиру днями приватизували, тому за послуги розрахувалися.
<P>— Жінка у присутності свідків стверджує, що вона є власником квартири та усього майна, яке тут знаходиться, — каже провідний юрисконсульт КТП “Комуненергія” Роман Августинович. — Ми проведемо опис майна та складемо акт опису. Власник квартири протягом п’яти днів може оскаржити та врегулювати спір.
<P>Двері іншої однокімнатної квартири відчиняє пристойно одягнений хлопець. Як з’ясувалося, він просто винаймає помешкання.
<P>— Ми з дружиною тут перший місяць живемо, — розповідає квартирант Дмитро Борис. — Якби знав, що за квартирою борг більше чотирьох тисяч, то ми сюди не поселялися б. Дізнався про заборгованість з повідомлень, які залишали у дверях. Власника квартири не знаю, житло здає його дружина. Ми домовилися, що щомісяця сплачуватимемо по 750 гривень та платитимемо за електроенергію. Я вже за чотири місяці наперед заплатив.
<P>Завітавши ще до одних боржників, які мешкають у п’ятикімнатній квартирі, довідалися, що з десяти прописаних працюють лише двоє.
<P>— У нашій сім’ї маємо роботу лише я та сестра, та й то тільки місяць тому влаштувалися. Мама пенсію отримує 500 гривень, — розповідає донька власниці квартири Наталя. — Ми не маємо з чого платити за комунальні послуги. Навіть якщо ми реструктуризуємо борг, все-одно платити не зможемо.
<P>Державний виконавець пояснила, що власниця квартири отримує соціальну пенсію:
<P>— Її чоловік помер, тому жінка отримує пенсію, яку нараховують на харчування, на купівлю продуктів. За її заявою, з пенсії щомісяця можуть відраховувати 20 відсотків на погашення комунальних платежів. Але без заяви проводити такі відрахування неможливо.
<P>Попри те, що у квартирі прописано десятеро осіб, заборгованість за опалення та подачу гарячої води досягла майже 13-ти тисяч гривень. А ще цікаво, що, як стверджує Наталя, кілька місяців тому в кредит пральну машину взяла її сестра, яка лише місяць працює.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса