Новини

Представники Рівненщини підтримали акцію протесту проти зменшення соцзахисту громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

<P> Долучилися до Всеукраїнської акції соціал-екологічної партії та громадської організації “Союз Чорнобиль України”, яка проходить під стінами Верховної Ради України, і представники Рівненського обласного громадського об’єднання.
<P> Про це повідомили з прес-служби РОДА.
<P> Через начальника управління у справах захисту населення від аварії на ЧАЕС Оксану Заліпську вони передали голові облдержадміністрації Василю Червонію листа, у якому висловили своє незадоволення проектом Державного бюджету України на 2006 рік, який передбачає призупинення дії низки статей закону про соціальний захист громадян цієї категорії. Зокрема, це позбавлення чорнобильців прав на безкоштовне забезпечення ліками та медичним обслуговуванням, пільгами на оплату комунальних послуг і квартплату, додаткову відпустку. Не порушуються в проекті й питання підвищення пенсій, отримання компенсаційних виплат інвалідами, дітьми-інвалідами, вдовами і т.д. “Просимо вас, шановний голово, – говориться у листі, – підтримати вимоги щодо недопущення зниження рівня соціального захисту чорнобильців в 2006 році та в подальшому перегляду компенсацій та пенсій”.
<P> З цими вимогами погоджується начальник управління у справах захисту населення від аварії на ЧАЕС Оксана Заліпська. Вона запевнила, що владу турбує питання соціального захисту постраждалих. Ці люди мають бути забезпечені пільгами і допомогами, гарантованими законом. “Не можна сказати, – говорить Оксана Заліпська, – що нічого не робиться. На ряд чорнобильських програм фінансування порівняно з минулим роком збільшилося, однак на інші – залишено без змін. Зокрема, це програма забезпечення житлом. Коштів, які надходять з Києва, недостатньо щоб забезпечити житлом всіх хто перебуває на черзі.
<P> Облдержадміністрація також вважає за необхідне при прийнятті Державного бюджету на 2006 рік збільшити обсяги видатків на програму «Комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
<P> На території 6 північних районів Рівненської області проживає майже 406 тисяч чоловік, в тому числі 124 тисячі дітей продовжується падіння рівня здоров’я населення, ріст важких захворювань, особливо серцево-судинної та ендокринної систем, органів дихання та травлення, злоякісних новоутворень, дитячих патологій.
<P> Такого ж листа члени Рівненського об’єднання “Союз-Чорнобиль України” направили народним депутатам України від Рівненщини, голові обласної ради Роману Василишину.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса