Новини

Про бюджет області говорив голова облради Олександр Данильчук на засіданні Консультативно-дорадчої ради

<P>До бюджетних потреб Рівненської області на 2007 рік привернув увагу голова обласної ради Олександр Данильчук у виступі на засіданні Консультативно-дорадчої ради з питань законодавчого забезпечення місцевого самоврядування та регіонального розвитку при Голові Верховної Ради України. Про це повідомили з прес-служби облради.
<P>На зустрічі, що відбулася у Львові 21 листопада, було ще раз підкреслено недосконалість бюджетної політики, яка формується зверху і не здатна передбачити всі проблеми територіальних громад. Наприклад, як зазначив Олександр Данильчук, частина з тих питань, які порушувалися делегацією представників влади від Рівненської області під час попереднього обговорення бюджету, не знайшла відображення в показниках зведеного бюджету, що проголосований в першому читанні. Не збільшено фінансові ресурси місцевих бюджетів для соціально-культурної сфери; не передбачено достатньо коштів для забезпечення медикаментами та обладнанням закладів охорони здоров’я.
<P>Також не зрозуміло, чому в проекті Закону для Рівненщини, чи не єдиній з усіх областей, не передбачено субвенцію на соціально-економічний розвиток. У нас є такі соціально важливі об’єкти, які вже давно стали криком душі громад. Для завершення їх будівництва потрібно передбачити як мінімум 29 млн.грн.
<P>Громадськість області стурбована й проблемою військових містечок, які на виконання п.48 доручення Прем’єр-міністра України від 25.05.2006 року до постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 року № 679 „Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2007 рік” планується передати до комунальної власності рад. На жаль, області на це передбачено лише 18,0 тис.грн субвенції, хоча реальні потреби сягають 1,4 млн.грн.
<P>Окрім того, 12,5 млн. гривень цільової субвенції з Державного бюджету необхідно для повного завершення будівництва Дитячого містечка в с. Олександрія.
<P>На підставі виступів Консультативно–дорадча рада рекомендувала бюджетному комітету парламенту підготувати для уряду висновки, які потрібно врахувати при підготовці законопроекту про держбюджет-2007 до другого читання.
<P>Учасники засідання прийняли рекомендації щодо охорони та збереження об’єктів культурної спадщини, зокрема про прискорення розгляду та схвалення законопроектів, що регулюють правовідносини в цій сфері.
<P>Обговорено питання про запровадження практики громадських слухань законопроектів на місцях і створення відповідних центрів громадської законотворчості.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса