Коментарі

Проїзд по області дорожчає на третину

<P>Вартість перевезень у приміських та внутрішньообласних маршрутках та автобусах Рівненщини може зрости на 30 та 8 відсотків відповідно. 19 листопада голова Рівненської ОДА Віктор Матчук має підписати розпорядження про затвердження нового граничного рівня тарифів вартості проїзду.
<P>Востаннє тарифи на перевезення підвищували ще в червні 2005 року. Тоді вартість проїзду на приміських маршрутах коштувала 10 копійок за кілометр, внутрішньообласних — 12.
<P>Перевізники бідкаються, що нинідіючі розцінки не відшкодовують реальні витрати автопідприємств, пов’язані з наданням послуг перевезення. Подорожчали паливно-мастильні матеріали, запчастини, зросла мінімальна заробітна плата.
<P>— У зв’язку з цим асоціація автомобільних перевізників області представила в облдержадміністрацію розрахункові матеріали на підвищення граничного рівня тарифів у приміському сполученні з 10 до 15 копійок та у міжміському внутрішньообласному сполученні з 12 до 15 копійок за один пасажиро-кілометр, — розповів начальник головного управління економіки Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. — Ми опрацювали розрахунки дев’яти автопідприємств області за перше півріччя 2007 року. Дійшли висновку, що дійсно складники собівартості тарифу значно підвищилися. Так, заробітна плата з нарахуваннями з 2005 року зросла на 61 відсоток, паливно-мастильні матеріали — на 30 відсотків, вартість автошин — на 50 відсотків, загальновиробничі витрати підприємств — на 72,7 відсотка.
<P>За словами Ігоря Тимошенка, граничний тариф 0,13 грн із врахуванням субвенції з державного бюджету на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян забезпечить шестивідсотковий рівень рентабельності на приміських перевезеннях та п’ятивідсотковий — на міжміських внутрішньообласних.
<P>Як розповів Ігор Тимошенко, проект розпорядження як регуляторний акт опублікований на сайті ОДА 19 жовтня. Впродовж місяця тривало його обговорення. Тобто вже з 19 листопада Віктор Матчук може підписувати розпорядження про затвердження граничного рівня тарифів за один пасажиро-кілометр для перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.
<P>Втім, у тарифі не враховано податок на додану вартість, витрати, пов’язані з обслуговуванням пасажирів на автовокзалах і автостанціях, та страховий платіж з обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті.
<P>Приміром, якщо зараз вартість квитка до Сарн становить 11 гривень, то після подорожчання орієнтовно коштуватиме — 12 гривень, до Новоукраїнки 2,20 грн нині, а буде приблизно 2,90.
<P>До речі, не підвищили тарифи поки на Львівщині та Волині. В інших областях тарифи зросли і становлять від 13 копійок на Житомирщині за кілометр до 15 копійок — на Тернопільщині та Буковині.
<P>У міських маршрутках — поки без змін
<P>
<BR>У цьому запевнив начальник міського управління транспорту Василь Сливка, бо більшість міських перевізників поки що не подавали своїх пропозицій про збільшення вартості проїзду.
<P>— Лише деякі власники маршруток подали своє бачення та обґрунтування нових тарифів, — зауважив Василь Сливка. — Регуляторний акт почнемо готувати тоді, коли про збільшення заявлять більш ніж 50 відсотків міських перевізників. Поки що ж вартість проїзду у маршрутному таксі залишається одна гривня. Підганяти перевізників у процесі збільшення тарифів ми не будемо. Адже рівняни зацікавленні, щоб проїзд не дорожчав. Коли ж перевізникам допече, вони самі подадуть обґрунтування.

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса