Новини

Привіт від Червонія з вулиці Полуботка?

<P>Інтерес до будівництва підземного переходу, що має бути завершений до 24 серпня на розі вулиць Соборної та Полуботка, виявили цими днями археологи. На жаль, потреби нового будівництва часто входять у суперечність зі збереженням культурної спадщини міста. Тож завідувачка відділу охорони культурної спадщини Рівенського краєзнавчого музею Тетяна Бикова стверджує про можливість призупинення будівництва підземного переходу:
<P>— Територія між вулицями Замковою та Соборною входить до охоронної зони історичної частини міста, що зафіксовано у генеральному плані розвитку Рівного. А міське управління капітального будівництва не отримало належного дозволу на проведення земляних робіт в цій охоронній зоні. Працівники музею із запізненням оглянули вже викопаний котлован підземного переходу. Там було виявлено досить потужний культурний шар. Проте після поверхового огляду стінок котловану археологів поки що нічого не зацікавило, хіба що дерев’яний настил XVIII століття. Втім, археологи впевнені, що у ківш екскаватора могло потрапити чимало цікавого, тож нині мають намір дослідити вивезений з цього котловану грунт.
<P>Тетяна Бикова запевняє, що охоронці історії міста готові на компроміс з будівельниками, якщо оперативно буде проведено експертизу.
<P>Будівельники, у свою чергу, мають власну точку зору на конфліктні ситуації з істориками та архітекторами. Зокрема, заступник міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Юрій Казмірук запевнив, що заборонити будівництво може лише орган місцевого самоврядування, який прийняв рішення про видачу дозволу на його проведення.
<P>Переконує в тому, що будівельники підземного переходу отримали всі необхідні дозволи, і начальник міського управління капітального будівництва Сергій Полоцький:
<P>— Підписано навіть угоду з археологами на проведення дослідження котловану і для цього переказано чималі кошти. Однак, незважаючи на це, археологи розпочинати свої роботи не поспішають. Як на мене, то це своєрідний «Привіт від Червонія!» і все це «призупинення» має на меті лише одне — зірвати урочисте відкриття комплексу підземного переходу 24 серпня. Адже досі роботи з його будівництва йдуть за графіком. Однак, вочевидь, успіхи міського голови Віктора Чайки далеко не всім до вподоби.
<P><STRONG>Богдан ДЕМ’ЯНЧУК</STRONG>

Безкоштовна пошта @Rivne.com.ua

Адреса: @rivne.com.ua 
Пароль:
  Забутий пароль |  Нова адреса